Łukasz Miąsik nowym dyrektorem TVP3 Katowice. Maciej Wojciechowski stracił stanowisko

Łukasz Miąsik przejął obowiązki dyrektora TVP3 Katowice. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Wojciechowskiego, który - jak nieoficjalnie ustaliliśmy - został uznany za stronnika marszałka Jakuba Chełstowskiego.

TVP3 Katowice
Łukasz Miąsik

W czwartek, 1 grudnia, nowym dyrektorem TVP3 Katowice został Łukasz Miąsik. Z Telewizją Polską jest on związany od 2009 roku, kiedy dołączył do zespołu "Aktualności". Wcześniej przez rok pracował w TVS. Kilka lat temu awansował i przeniósł się do Warszawy, gdzie został reporterem "Panoramy".

Portal OKO.press opisał sytuację, do której doszło w pod siedzibą TVP w 2020 roku. Wówczas Łukasz Miąsik miał wjechać motocyklem w grupę protestujących i zahaczyć o jednego z nich. - Tam się nic nie stało - tłumaczył później reporter, który wyjaśniał, że w rzeczywistości pchał pojazd. Ostatecznie zarzut tamowania ruchu postawiono organizatorowi demonstracji przeciwko propagandzie TVP (tutaj znajdziecie tekst OKO.press).

Za co odwołano Macieja Wojciechowskiego?

Maciej Wojciechowski w środę, 30 listopada, przyjechał do centrali TVP w Warszawie, gdzie dowiedział się o odwołaniu ze stanowiska. Co ważne, został odwołany, a nie zwolniony - nadal pozostaje zatrudniony w telewizji, jednak w oddziale ma się już nie pojawiać. Z załogą pożegnał się mailem, a dziś (1 grudnia) powinien się jeszcze osobiście spotkać ze współpracownikami.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, powodem odwołania Macieja Wojciechowskiego było to, że przez polityków PiS jest on uważany nie tylko za stronnika (tak określił to branżowy portal Press.pl) marszałka Jakuba Chełstowskiego, ale wręcz jednego z architektów politycznego przewrotu w Sejmiku Województwa Śląskiego, który dał większość tzw. opozycji. Dlaczego? Między innymi ze względu na jego dobre relacje z prezydentem Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim z Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski".

5c49a50b82f58 o full

Może Cię zainteresować:

Politycy PiS chcą odwołania dyrektora TVP 3 Katowice. Jeden z posłów mówi o liście do Kurskiego

Autor: Patryk Osadnik

05/04/2022

Poza tym już pół roku temu pisaliśmy, że politycy PiS z województwa śląskiego chcą odwołania Macieja Wojciechowskiego, ponieważ - ich zdaniem - byli zbyt mało eksponowani w TVP3 Katowice, a materiały dotyczące ich oponentów były zbyt mało wyraziste.

Przypomnijmy, że Maciej Wojciechowski po raz pierwszy szefem oddziału TVP3 w Katowicach został w 2004 roku. Wówczas, za rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wygrał konkurs na to stanowisko. Ponownie na tym samym fotelu zasiadł w 2018 roku. W międzyczasie kierował TVP1 i pełnił inne funkcje w Telewizji Publicznej.

Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Polityczny przewrót w woj. śląskim. Przewodniczący sejmiku odwołany. Opozycja zabiera władzę PiS

Autor: Patryk Osadnik

21/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon