Zatrzymano partnerkę Grzegorza Tobiszowskiego, śląskiego europosła PiS. Miała dopuścić się „płatnej protekcji”

Jak ustalił portal TVN24, zatrzymano Tatianę A. - partnerkę Grzegorza Tobiszowskiego, czyli czołowego polityka Prawa i Sprawiedliwości w województwie śląskim, byłego wiceministra energii, dziś europosła. Miała dopuścić się „płatnej protekcji”.

FB: Grzegorz Tobiszowski
Grzegorz Tobiszowski

Portal TVN24 podał w czwartek, 20 października, że zatrzymana została Tatiana A., z którą od dwóch lat związanych jest Grzegorz Tobiszowski - czołowy polityk Prawa i Sprawiedliwości w województwie śląskim, obecnie europoseł, a w przeszłości m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

Według ustaleń portalu, partnerka polityka została zatrzymana w związku ze śledztwem dotyczącym przestępczości zorganizowanej, prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji. Miała dopuścić się „płatnej protekcji”.

- Postępowanie ma około dwóch lat, prowadzący je prokurator nie zgodził się na przekazanie szerszych informacji opinii publicznej - powiedział TVN24 rzecznik szczecińskiej prokuratury, prok. Marcin Lorenc.

- Kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - czytamy w kodeksie karnym.

- Informacja o zatrzymaniu bliskiej mi osoby spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Nie wiem, o co może chodzić, to dla mnie absolutny szok - powiedział Grzegorz Tobiszowski dziennikarzom portalu TVN24.

Tatiana A. została aresztowana na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że Dorota Tobiszowska, z która jeszcze niedawno rozwodził się Grzegorz Tobiszowski, zasiada w Senacie RP z ramienia PiS.

Bogusław Zietek o cenach węgla jesienią

Może Cię zainteresować:

Bogusław Ziętek: Jesteśmy frajerami, którzy wydali 20 miliardów złotych na sprowadzenie do Polski milionów ton błota

Autor: Arkadiusz Nauka

16/09/2022

Jerzy Markowski

Może Cię zainteresować:

Wojna i deficyt węgla nie przekonały rządu, który nadal likwiduje górnictwo. Markowski: "Idzie na to 8 mld zł"

Autor: Martyna Urban

18/10/2022

Węgiel się nie pali

Może Cię zainteresować:

Cud Sasina. Śląskiego węgla brak, więc sprowadził do Polski węgiel... ognioodporny. No... po prostu się nie... pali

Autor: Arkadiusz Nauka

19/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon