Politycy PiS chcą odwołania dyrektora TVP 3 Katowice. Jeden z posłów mówi o liście do Kurskiego

Ze środowiska Prawa i Sprawiedliwości dowiedzieliśmy się, że zbierane są podpisy w celu odwołania dyrektora TVP3 Katowice. Zdaniem części działaczy, Maciej Wojciechowski... zbyt mało eksponuje polityków PiS-u.

5c49a50b82f58 o full

Jak wynika z naszych ustaleń, w szeregach Prawa i Sprawiedliwości w woj. śląskim pojawił się pomysł, aby ze stanowiska dyrektora TVP3 Katowice usunąć Macieja Wojciechowskiego. Jeden z wysoko postawionych działaczy partii Jarosława Kaczyńskiego zdradził, że w tym celu zbierane są podpisy, które w formie petycji mają zostać przekazane szefowi publicznej telewizji Jackowi Kurskiemu.

Główny powód? Jak słyszymy, TVP3 Katowice zbyt mało eksponuje polityków PiS-u. Według plotki, która do nas dotarła, jednym z inicjatorów akcji przeciwko Wojciechowskiemu miałby być zagłębiowski poseł Waldemar Andzel. Parlamentarzysta, pytany o zbieranie podpisów, kategorycznie zaprzecza. Z drugiej strony, kilka tygodni temu, podczas górniczej karczmy piwnej, doszło do publicznego spięcia Andzela z Wojciechowskim - ten pierwszy zarzucił TVP 3 m.in. "zapraszanie do programów komunistów".

Faktycznie, stacji zarządzanej przez Macieja Wojciechowskiego daleko do standardów, jakie znamy z "Wiadomości" TVP1. W poprzednich latach kilkakrotnie słyszeliśmy o donosach, jakie regionalni politycy mieli pisać na niego na Woronicza czy Nowogrodzką. Tym razem, od jednego z posłów wiemy, że co najmniej kilka osób odmówiło podpisania listy. Na sprawę tradycyjnie nakładają się frakcyjne konflikty i inne niejasne relacje w PiS.

Przypomnijmy, że Maciej Wojciechowski po raz pierwszy szefem TVP Katowice został w 2004 roku. Wówczas, za rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wygrał konkurs na to stanowisko. Ponownie w fotelu dyrektora - jako pełniący obowiązki - zasiadł w 2018 roku. Później został w pełni mianowany na dyrektora regionalnego ośrodka.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców