168 milionów na rozbudowę Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Czek wręczył Andrzej Duda

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach otrzyma 168 milionów złotych na rozbudowę z Funduszu Medycznego. Symboliczny czek wręczył prezydent Andrzej Duda. - Dziękujemy i prosimy o więcej, bo potrzeby są bardzo duże - powiedział Tomasz Szczepański, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

ŚUM
Andrzej Duda (GCZD)

W poniedziałek, 3 października, do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przyjechał prezydent Andrzej Duda w towarzystwie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wspólnie ogłosili wyniki konkursu na realizację projektów strategicznych dla szpitali pediatrycznych z całej Polski.

Jak przekazał prezydent, trzy miliardy złotych trafią w sumie do czternastu placówek. Celem jest usprawnienie opieki nad najmłodszymi pacjentami, a także skrócenie czasu oczekiwania na diagnozę i rozpoczęcie leczenia.

- Zgłoszono 23 projekty. Komisja wyłoniła czternaście, które będą realizowane. Jednym z nich jest rozbudowa i modernizacja Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka - powiedział Andrzej Duda. - Ogromnie się cieszę z rozstrzygnięcia tego konkursu, który umożliwi lepsze leczenie dzieci m.in. również we Wrocławiu, Poznaniu czy Gdańsku - dodał.

Dyrektor Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka Marian Kreis otrzymał z rąk Andrzeja Dudy i Adama Niedzielskiego symboliczny czek na 168 milionów złotych. Z tych pieniędzy ma zostać sfinansowana budowa drugiego ośmiopiętrowego budynku (m.in. z izbą przyjęć, oddziałem medycyny zakaźnej, oddziałem i poradnią diabetologiczną), a także remont dotychczasowej części szpitala.

- Dziękujemy i prosimy o więcej, bo potrzeby są bardzo duże - podkreślił Tomasz Szczepański, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Fundusz Medyczny powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy i Ministerstwa Zdrowia. Do 2029 roku na ochronę zdrowia ma przeznaczyć 40 miliardów złotych.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon