Redakcja

Główny adres do redakcji: redakcja@slazag.pl

Marcin Zasada / Redaktor naczelny

Jestem z Bytomia. Piszę najczęściej o polityce, a najchętniej o architekturze, kulturze oraz o różnych odcieniach śląskiej tożsamości. Staram się opowiadać śląskie historie, również w filmach. Nakręciłem „Archikosmos”, dokument opowiadający o kosmicznym rodowodzie architektury powojennych Katowic oraz „Niemczyka. Ostatniego buntownika architektury”. Wcześniej dość długo byłem dziennikarzem Dziennika Zachodniego. Kocham muzykę, gotowanie i Los Angeles Lakers.

Zobacz artykuły autora

Katarzyna Pachelska / Zastępca redaktora naczelnego

Skończyłam nauki polityczne ze specjalnością dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Jako dziennikarka pracuję już ponad 20 lat. Pisałam m.in. dla Super Expressu i Dziennika Zachodniego. Prowadzę również swój blog Silesia Smakuje. Interesuję się sprawami społecznymi i gospodarczymi. Na co dzień piszę, jako katowiczanka z urodzenia, właśnie o tym mieście. Jestem aktywna też na Twitterze @KPachelska

Zobacz artykuły autora

Grzegorz Lisiecki / Sekretarz redakcji

Zaczynałem jako dziennikarz sportowy, związany byłem z Gazetą Wyborczą i SuperTempem. Później przez wiele lat pracowałem w „Dzienniku Zachodnim” - byłem dziennikarzem, redaktorem, a także wydawcą codziennej gazety. Interesuję się nowymi technologiami, mobilną fotografią, sportem, moją pasją są górskie wędrówki. Spotkać mnie można między innymi na Twitterze (@G_Lisiecki).

Zobacz artykuły autora

Tomasz Borówka / Dziennikarz, wydawca

Jestem dziennikarzem i publicystą. Zajmuję się głównie historią. Najczęściej jest to historia Śląska, nieraz moich rodzinnych Katowic. Najlepiej wychodzi mi pisanie o średniowieczu i wojnach światowych. Ale publikuję też na temat archeologii, architektury, prasy. Wspinam się, chodzę po górach i bardzo lubię koty. Historyczne zagadki to moja specjalność.

Zobacz artykuły autora

Patryk Osadnik / Reporter

Staram się zapisywać codzienności, bo wiem, że jeśli jej nie utrwalimy, popadnie w zapomnienie. Interesują mnie ludzie i ich historie, które na Górnym Śląsku stapiają się z cegłami oraz stalowymi konstrukcjami. Kiedy jednak powietrze tu robi się zbyt ciężkie, uciekam w Beskidy. Lubię wracać do korzeni, bo jeżech blank Cider.

Zobacz artykuły autora

Michał Wroński / Dziennikarz

Na Śląsku jestem obecny od ponad 43 lat. W dziennikarstwie - od 20. W tym czasie pracowałem dla mediów regionalnych i branżowych. Najczęściej piszę o transporcie zbiorowym, gospodarce, ochronie powietrza i sytuacji regionów górniczych. Kiedy nie piszę – czytam albo włóczę się w outdoorze. Bywa, że nawet dosyć wysoko. Jestem fanem śląskich zabytków techniki.

Zobacz artykuły autora

Maciej Poloczek / Dziennikarz

Jestem absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pierwsze zawodowe kroki stawiałem w radiu, później była m.in. telewizja, aż w końcu trafiłem do internetu i tu zostałem. Piszę głównie o Chorzowie, ale można mnie też spotkać w innych miastach. Prywatnie jestem miłośnikiem literatury (od fantastyki po książki historyczne), rowerowych wypadów, ciężkiego grania i ogródka działkowego (choć do emerytury mi jeszcze daleko).

Zobacz artykuły autora

Jacek Skorek / Dziennikarz

Jestem dziennikarzem prasowym, radiowym, telewizyjnym z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pracowałem w Dzienniki Zachodnim i w Telewizji Polskiej. W minionym roku spędziłem blisko 6 miesięcy na froncie walki z COVID-em. Zajmuję się sprawami Rudy Śląskiej i Zabrza.

Zobacz artykuły autora

Urszula Gołkowska / Dziennikarka

Piszę o tym, czym żyją Tarnowskie Góry, a także bliższe czy dalsze okolice. Lubię słuchać ciekawych lokalnych historii i opowiadać o wyjątkowych ludziach, inicjatywach oraz miejscach. Doceniam przełamywanie schematów, aktywność społeczną, dobrą kawę.

Zobacz artykuły autora

Współpracownicy

  • Jarosław Gwizdak,
  • Jerzy Markowski,
  • Dariusz Zalega,
  • Teresa Semik,
  • Wojciech Fudala,
  • Marcin Nowak,
  • Jacek Siepsiak,
  • Bartek Kabała,
  • Robert Czykiel.