Redakcja

Główny adres do redakcji: redakcja@slazag.pl

Katarzyna Pachelska / Redaktor naczelna

Skończyłam nauki polityczne ze specjalnością dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Jako dziennikarka pracuję już ponad 20 lat. Pisałam m.in. dla Super Expressu i Dziennika Zachodniego. Prowadzę również swój blog Silesia Smakuje. Interesuję się sprawami społecznymi i gospodarczymi. Na co dzień piszę, jako katowiczanka z urodzenia, również o tym mieście. Jestem aktywna też na Twitterze @KPachelska

Zobacz artykuły autora

Grzegorz Lisiecki / Sekretarz redakcji

Zaczynałem jako dziennikarz sportowy, związany byłem z Gazetą Wyborczą i SuperTempem. Później przez wiele lat pracowałem w „Dzienniku Zachodnim” - byłem dziennikarzem, redaktorem, a także wydawcą codziennej gazety. Interesuję się nowymi technologiami, mobilną fotografią, sportem, moją pasją są górskie wędrówki. Spotkać mnie można między innymi na Twitterze (@G_Lisiecki).

Zobacz artykuły autora

Michał Wroński / Dziennikarz

Na Śląsku jestem obecny od ponad 43 lat. W dziennikarstwie - od 20. W tym czasie pracowałem dla mediów regionalnych i branżowych. Najczęściej piszę o transporcie zbiorowym, gospodarce, ochronie powietrza i sytuacji regionów górniczych. Kiedy nie piszę – czytam albo włóczę się w outdoorze. Bywa, że nawet dosyć wysoko. Jestem fanem śląskich zabytków techniki.

Zobacz artykuły autora

Maciej Poloczek / Dziennikarz

Jestem absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pierwsze zawodowe kroki stawiałem w radiu, później była m.in. telewizja, aż w końcu trafiłem do internetu i tu zostałem. Piszę głównie o Chorzowie, ale można mnie też spotkać w innych miastach. Prywatnie jestem miłośnikiem literatury (od fantastyki po książki historyczne), rowerowych wypadów, ciężkiego grania i ogródka działkowego (choć do emerytury mi jeszcze daleko).

Zobacz artykuły autora

Jacek Skorek / Dziennikarz

Jestem dziennikarzem prasowym, radiowym, telewizyjnym z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pracowałem w Dzienniki Zachodnim i w Telewizji Polskiej. W minionym roku spędziłem blisko 6 miesięcy na froncie walki z COVID-em. Zajmuję się sprawami Rudy Śląskiej i Zabrza.

Zobacz artykuły autora

Urszula Gołkowska / Dziennikarka

Piszę o tym, czym żyją Tarnowskie Góry, a także bliższe czy dalsze okolice. Lubię słuchać ciekawych lokalnych historii i opowiadać o wyjątkowych ludziach, inicjatywach oraz miejscach. Doceniam przełamywanie schematów, aktywność społeczną, dobrą kawę.

Zobacz artykuły autora

Szymon Karpe / Dziennikarz

Studiowałem filozofię na Uniwersytecie Śląskim. Na naszej alma mater wspólnie z przyjaciółmi prowadziliśmy uczelniany Klub Dyskusyjny UŚ. Lubię wiedzieć co słychać w Katowicach i na Śląsku Cieszyńskim. Dużo czytam, staram się też być na bieżąco z kinem i serialami. Moje główne zainteresowania to filozofia religii, polityka, kultura, a także XX-wieczne totalitaryzmy i historia Zagłady Żydów.

Zobacz artykuły autora

Arkadiusz Szymczak / Dziennnikarz

Jestem absolwentem filologii włoskiej, ale kocham pracować z językiem śląskim. Chcę pokazać ludziom, jak pięknie można pisać o sztuce i kulturze używając do tego godki. Kiedy nie pracuję, zajmuję się muzyką; ten synek taszczący gitarę ulicami Łazisk o dziwnych porach dnia i nocy to właśnie ja.

Zobacz artykuły autora

Współpracownicy

 • Jarosław Gwizdak,
 • Grzegorz Kulik,
 • Józef Krzyk,
 • Aleksandra Sarna,
 • Jerzy Markowski,
 • Dariusz Zalega,
 • Teresa Semik,
 • Wojciech Fudala,
 • Marcin Nowak,
 • Jacek Siepsiak,
 • Bartek Kabała,
 • Robert Czykiel.