20 lipca mija czas na zgłaszanie kandydatur w konkursie „Dworzec Roku”

To już ostatni moment na zgłaszanie kandydatur w konkursie „Dworzec Roku”. Przypomnijmy, że w czterech dotychczasowych edycjach dwa razy triumfowały dworce z naszego regionu – w roku 2020 w Goczałkowicach Zdroju, zaś rok wcześniej w Rudzie Śląskiej Chebziu. Czy jakieś inne obiekty z naszego regionu podążą ich śladem?

Arkadiusz Nauka
Dworzec PKP w Gliwicach

Konkurs „Dworzec Roku” to wspólne przedsięwzięcie Fundacji „Pro Kolej” oraz Fundacji Grupy PKP. Patronem honorowym jest Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. Ma on na celu wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce, promowanie pozytywnych zmian w infrastrukturze kolejowej oraz dobrych praktyk w obsłudze podróżnych.

- Premiowane są dworce nowoczesne i funkcjonalne – podkreślają organizatorzy konkursu.

W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono ponad 200 kandydatów do miana „Dworca Roku”, co było absolutnym rekordem. Czy w tym roku uda się ten wynik poprawić, okaże się już niebawem. Środa, 20 lipca, to bowiem ostatni dzień na zgłaszanie kandydatur.

W dotychczasowych edycjach konkursu z naszego regionu zgłaszane były dworce w Cieszynie, Myszkowie, Gliwicach, Wodzisławiu Śląskim, Katowicach, Bielsku Białej, Rudzie Śląskiej Chebziu i Goczałkowicach Zdroju. Te dwa ostatnie zresztą triumfowały (Chebzie w 2019 r. , Goczałkowice Zdrój w 2020 r.), co na pięć lat od chwili wygranej wyklucza je z ponownego startu. Wszystkie pozostałe obiekty można ponownie zgłaszać, podobnie jak też te, które do tej pory nie brały udział w rywalizacji.

Na podstawie nadesłanych propozycji organizatorzy wyłonią co najmniej 20 dworców, które podlegać będzie audytowi. Po zapoznaniu się z jego wynikami, profesjonalne jury wyłoni triumfatora tegorocznej edycji konkursu, a dodatkowo z najlepszej dziesiątki dworców internauci wybiorą ten, który otrzyma Nagrodę Publiczności (obu laureatów poznamy do listopada).

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon