2500 zł mandatu dla kierowcy w Orzeszu. Wyprzedzał na pasach dwukrotnie przekraczając prędkość

2500 złotych i 18 punktów karnych – na tyle policjanci z mikołowskiej drogówki wycenili dokonania 28-letniego kierowcy, który wyprzedzał w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych mając na liczniku w terenie zabudowanym prawie 100 km. na godzinę.

Mat. slaskapolicja.gov.pl
Orzesze wyprzedzanie na pasach

28-letni kierowca audi został namierzony przez policjantów z wideorejestratorem we wtorek rano na ulicy Żorskiej w Orzeszu. Mężczyzna wyprzedzał jadący przed nim motocykl w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. A że jechał z prędkością niemal 100 km. na godzinę w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50-tki, więc policjanci z drogówki nałożyli na niego dwa mandaty w łącznej kwocie 2500 złotych oraz 18 punktów karnych.

Mandat w wysokości 1500 zł za wyprzedanie na przejściu dostał także kierujący motocyklem 47-latek.

Policjanci podkreślają, że wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na lub tuż przed przejściem dla pieszych, to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Manewry te często prowadzą do tragicznych wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.

Nowe wysokie stawki mandatów drogowych to konsekwencja wejścia w życie od 1 stycznia nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym, zaostrzającej kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Zwiększeniu uległy między innymi mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, ale nie na wszystkich sama informacja o tym podziałała wystarczająco otrzeźwiająco. Posypały się więc wysokie mandaty.

2500 złotych i 10 punktów karnych otrzymał 51-letni kierowca bmw, który w Kobiórze pędził drogą krajową numer 1 z prędkością 172 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość była ograniczona do 100. W marcu policjanci z z rudzkiej grupy Speed zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który jadąc Drogową Trasą Średnicową, pędził 168 km/h w miejscu, gdzie znajduje się ograniczenie prędkości do 70 km/h. Policjanci nałożyli na 24-latka mandat karny w kwocie 2500 złotych. Ponadto na konto kierowcy wpisano 10 punktów karnych. Na 2500 zł policjanci z Bytomia wycenili też niedawno spacer autostradą A1 w wykonaniu pijanego mężczyzny.

Wojciech Kałuża. Protest

Może Cię zainteresować:

"Kałuża, oszukałeś 25 tys. osób. Oddaj mandat!". Czas mija, a wyborcy pamiętają

Autor: Patryk Osadnik

26/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców