30. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego już we wtorek. W targach udział weźmie także gliwicka spółka Flytronic

We wtorek, 6 września, w Kielcach rozpocznie się jubileuszowa, 30. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. W targach udział weźmie także gliwicka spółka Flytronic, należąca do Grupy WB.

Grupa WB na 30 MSPO jpg

MSPO to trzecie co do wielkości tego typu wydarzenie w Europie – po targach w Paryżu i Londynie. Jubileuszowy, 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w dniach 6-9 września 2022. W Kielcach zaprezentowane zostaną między innymi systemy i sprzęt opracowany przez firmy należące do Grupy WB (której udziałowcem jest Skarb Państwa), także przez gliwicki Flytronic.

Flytronic działa na rynku od 2008 roku. Gliwicka spółka jest jedyną w Polsce mającą możliwości i kompetencje do prowadzenia prac badawczych dla systemów bezzałogowych, związanych między innymi z awioniką, systemami łączności szerokopasmowej, programistycznymi (tworzenie oprogramowania symulacyjnego dla potrzeb lotnictwa), a także nakierowanymi na tworzenie nowych platform.

– W Kielcach pokazane będą różne odmiany systemów bezzałogowych FlyEye i FT-5, wchodzące w skład systemu W2MPIR, opracowane przez Flytronic. Pierwszy jako latający router trudnowykrywalnej sieci łączności Silent Network, drugi także w odmianie rozpoznania elektronicznego. Dodatkowo pokazany zostanie osobisty system bezzałogowy X-Fronter – informuje Grupa WB.

Przypomnieć warto, że FlyEye to system powietrzny, który tworzą lekkie (na tyle lekkie, że mogą być wypuszczane w powietrze z ręki) wielozadaniowe bezzałogowce. System może być używany między innymi do zadań rozpoznania obrazowego, akustycznego, radiolokacyjnego czy pomiarowego, a także jako środek transportu małych i wrażliwych ładunków. Dodajmy, że system FlyEye był już wykorzystywany w warunkach bojowych przez Siły Zbrojne RP podczas misji zagranicznych, a dwa lata temu trafił do portfolio NSPA – agencji wsparcia i zamówień obronnych NATO, która oferuje go na rynku uzbrojenia.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon