Adam Małysz został nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Zastąpił Apoloniusza Tajnera. „Życzcie mi powodzenia”

Adam Małysz, znakomity przed laty skoczek z Wisły, został nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Zastąpił na tym stanowisku innego wiślanina, Apoloniusza Tajnera. – No i stało się. Dziękuję za poparcie i zaufanie. Wiem, że czeka mnie dużo ciężkiej pracy, więc życzcie mi powodzenia – napisał w mediach społecznościowych Adam Małysz.

Twitter/ Polski Związek Narciarski
Adam Małysz

Wybory nowego prezesa PZN przeprowadzono w sobotę, 25 czerwca. Adam Małysz był jedynym kandydatem; w głosowaniu udział wzięło 80 delegatów i większość – 77 głosowała „Tak”. Trzy głosy okazały się nieważne. Na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Małysz zastąpił Apoloniusza Tajnera, który tę funkcję pełnił od 2006 roku, a w tych wyborach nie startował. Małysz został wybrany na czteroletnią kadencję.

Z wyborów z PZN ucieszył się między innymi burmistrz Tomasz Bujok, który przypomniał, że Wisła świętuje właśnie jubileusz 60-lecia nadania praw miejskich. – Myślę, że trudno o lepszy prezent, niż to, że mieszkaniec naszego miasta został nowo wybranym prezesem PZN! – napisał na Facebooku.

Przypomnijmy, że zastąpi na tym stanowisku Apoloniusza Tajnera, także wiślanina – to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii związków sportowych: dwóch kolejnych prezesów pochodzi z tej samej miejscowości! To wielka duma dla Wisły – gratuluję Adamowi Małyszowi i dziękuję za wszystko Apoloniuszowi Tajnerowi – dodał Tomasz Bujok.

Adam Małysz jako zawodnik wywalczył między innymi cztery medale olimpijskie (trzy srebrne i brązowy), sześć medali mistrzostw świata (cztery złote, srebrny i brązowy), czterokrotnie zdobył Puchar Świata i raz wygrał Turniej Czterech Skoczni. Po zakończeniu kariery skoczka brał udział w rajdach samochodowych, uczestnicząc pięciokrotnie w Rajdzie Dakar.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hokej

W Katowicach odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek

Ktk gronie rajd noworoczny 2022

Noworoczny rajd rowerowy tyskiego klubu

Fran tudor rakow

Kusili go Niemcy, ale jemu lepiej w Częstochowie

Gks tychy stadion

Czterech niechcianych. GKS Tychy ujawnił listę transferową

Bolek Dzien 3 Rajd Slaska 2022 fot kaja wroblewska RPK 3756

Rajd Śląska 2022. Ogromne emocje i zacięta rywalizacja

Dariusz stalmach gornik zabrze

Zawodnik Górnika Zabrze o krok od transferu do AC Milan

Piekarski Półmaraton 2022

Piekarki Półmaraton 2022 już za 12 tygodni