Agnieszka Rupniewska kandydatką na prezydenta Zabrza. „Miasto potrzebuje radykalnej zmiany”

Agnieszka Rupniewska kandydatką na prezydenta Zabrza. 5 lat temu przegrała „o włos”, czy tym razem pokona rządzącą od 2006 roku Małgorzatę Mańkę-Szulik? Kandydatów w Zabrzu jest już sześcioro, a niewykluczone że będą kolejni.

Agnieszka Rupniewska kandydatką na prezydenta Zabrza

Agnieszka Rupniewska dołączyła do wyścigu o fotel prezydenta Zabrza. W sobotę 3 lutego 2024 r. w Zabrzańskim Gościńcu Rupniewska oficjalnie potwierdziła swój start m.in. w obecności współpracowników ze stowarzyszenia Nowe Zabrze, posła Wojciecha Króla czy prof. Jerzego Markowskiego. Kandydaturę Rupniewskiej poparły: KO, PSL, Lewica, stowarzyszenie Tak! Dla Polski oraz Nowe Zabrze.

Agnieszka Rupniewska to radna Rady Miasta Zabrze wybrana z listy Koalicji Obywatelskiej, przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej - Nowego Zabrza. O urząd prezydenta Zabrza ubiegała się już pięć lat temu. Przegrała wówczas w drugiej turze wyborów z wieloletnią prezydent miasta Małgorzatą Mańką-Szulik, uzyskując 48,41% głosów. Niektórzy komentatorzy zwracając wtedy uwagę na wyniki wyborów w Zabrzu wskazywali, że było to być może ostatnie zwycięstwo Małgorzaty Mańki-Szulik. (Interesujesz się śląską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

„Zabrze potrzebuje radykalnej zmiany”

Rupniewska zapewniła, że filar jej programu jest już opracowany, ale szczegóły będzie precyzować w trakcie kampanijnych spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic Zabrza.

- 1. Zabrze potrzebuje natychmiastowej, radykalnej zmiany, by nie tracić kolejnych szans na rozwój. 2. Zabrze potrzebuje dialogu społecznego; stale prowadzonej rozmowy władz miasta z mieszkańcami. 3. Zabrze potrzebuje lokalnych patriotów, gotowych mierzyć się z wyzwaniami - czytamy na facebookowej stronie Agnieszki Rupniewskiej.

Sześcioro kandydatów. Będą kolejni?

Jak mówiła podczas konferencji prasowej Agnieszka Rupniewska: - Nie interesują mnie personalne ataki, utarczki z innymi kandydatami, chcę się spierać na programy, na to, kto z nas ma lepszą propozycję do przedstawienia mieszkańcom.

Lista kandydatów na prezydenta Zabrza wygląda obecnie następująco:

  • Małgorzata Mańka-Szulik (KWW Małgorzaty Mańki-Szulik)
  • Agnieszka Rupniewska (KO, PSL, Lewica, Tak! Dla Polski, Nowe Zabrze)
  • Borys Borówka (PiS)
  • Kamil Żbikowski (Lepsze Zabrze)
  • Sebastian Dziębowski (Zabrzańska Inicjatywa Społeczna)
  • Alina Nowak (radna sejmiku woj. śląskiego, własny komitet)
Kamil zbikowski kandydatem na prezydenta zabrza 2

Może Cię zainteresować:

Kamil Żbikowski kandydatem na prezydenta Zabrza. Prawnik i opozycyjny radny 5 lat temu zajął trzecie miejsce. Teraz wygra?

Autor: Szymon Karpe

05/01/2024

Kobieta liczy banknoty euro

Może Cię zainteresować:

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zawita w Zabrzu

Autor: Redakcja

04/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon