Alternatywna rzeczywistość na Google Maps. W Zagłębiu ulica Jarosława Kaczyńskiego, a na Śląsku Michała Sporonia

Przechadzając się po wirtualnych mapach Google coraz częściej można natknąć się na ich alternatywną wersję. Użytkownicy aplikacji chętnie sami proponują własne nazwy istniejących już ulic. W ten sposób mamy ulicę Jarosława Kaczyńskiego w Sosnowcu, Jerzego Urbana w Tarnowskich Górach i Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Stop. Ta ostatnia istnieje naprawdę.

Mapy Google
Ulica Jarosława Kaczyńskiego w Sosnowcu

W ostatnim czasie popularne stały się alternatywne mapy Google. Wszystko zaczęło się w Tarnowskich Górach, gdzie internauci znaleźli Rodzinne Ogródki Działkowe (Osada Jana) nazwane imieniem Barbary Dziuk - posłanki PiS. Skoro Julię już mamy to czas na Romeo. Jest i on. Jedna z dróżek obok pawilonu została nazwana im. Michała Sporonia. Jednak jak wiemy, dramat nie zakończył się szczęśliwie - nazwa ROD została usunięta.

Idąc dalej natknąć możemy się na ulicę Jerzego Urbana - również w tej samej dzielnicy, a jedna z ulic bocznych Obwodnicy nosi imię Tomasza Głogowskiego. Natomiast w Parku Repeckim pojawił się paśnik im. Zjednoczonej Prawicy. Ciekawostką jest, że w Parku Miejskim, który do czasu nosił nazwę im. Tarnogórskiego Drzewoszumu, mieszczą się często odwiedzane przez młodzież "Pieńki". Zakwalifikowano je (trafnie) jako klub nocy. Miejsce to otrzymało 7 opinii o łącznej ocenie 4,4.

- Dość oryginalny pomysł na klub, w szczególności podoba mi się możliwość wniesienia własnego alkoholu oraz brak ograniczeń wiekowych. Obsługa także jest bardzo przyjemna, oraz daje w 100% wolną rękę na organizację zajęć. Serdecznie polecam - pisze w jednej z ostatnich opinii internauta.

Klub nocny w Tarnowskich Górach
Mapy Google

Jarosław Kaczyński na podium

Ciekawych pomysłów nie brakuje także w innych częściach województwa śląskiego. W Sosnowcu ulicą prostopadłą do ulicy Nowopogońskiej jest właśnie imienia Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiemy, kto od kogo zgapił ale ulica o tej samej nazwie mieści się również w Mysłowicach. Natomiast w odległości 11 kilometrów od granic naszego województwa w Jaroszowcu w piłkę nożną zagrać możemy na Stadionie Unii 1962 Jaroszowiec im Jarosława Kaczyńskiego.

W stolicy województwa możemy dumnie przejść się przez Plac Szewczyka, który zlokalizowany jest na rynku. Odchodząc od abstrakcji, w Kuźni Raciborskiej 13 października, 2017 roku została zmieniona nazwa ulicy z Generała Świerczewskiego na Roberta Lewandowskiego. Zmiana nazwy ulicy na R. Lewandowskiego powstała z inicjatywy młodzieży, a konkretnie Oliwiera Piechuli i syna ówczesnego burmistrza – Pawła Machy. Przedsięwzięcie miało związek z ustawą dekomunizacyjną.

Ulica Roberta Lewandowskiego
Mapy Google

100 milionów usuniętych zmian

Jak doniosło przedsiębiorstwo, Google w ubiegłym roku, dzięki sztucznej inteligencji usunęło 100 mln wprowadzanych zmian. Na mapach Google istnieje możliwość edycji i zmiany nazwy każdego z miejsc. Dodatkowo w ramach uczenia maszynowego udało usunąć się 7 milionów fałszywych profili, z czego zaledwie 630 tys. w oparciu o zgłoszenia użytkowników.

Jak wynika z danych, przedsiębiorstwo powstrzymało też 12 milionów prób podszywania się pod tożsamość firmy i aż 8 mln prób nieuczciwego przejęcia profili firmowych. Usunięto z Map Google prawie 200 milionów zdjęć i filmów, które były niskiej jakości lub naruszały zasady społeczności. Pod lupę wzięto także podejrzane recenzje – usunięto aż 95 milionów recenzji niezgodnych z zasadami.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Radzionków kużaja remont

Radzionków. Rozpoczęły się prace drogowe przy ulicy Kużaja

Repty śląskie remont

Konsultacje w sprawie ul. Skowronków w Tarnowskich Górach

Nowe nakładki na ulicach w Tarnowskich Górach

Nowe nakładki na tarnogórskich ulicach. Gdzie je zobaczymy?

Wizualizacja łaźni i warsztatu po przebudowie

Dawna łaźnia KWK Katowice będzie odnowiona dla Muzeum Śl.

Nowe drogi rowerowe w Tarnowskich Górach

W Tarnowskich Górach powstają nowe drogi rowerowe

Mieszkanie Bytom

Najpiękniejsze mieszkanie w kamienicy na Śląsku? W Bytomiu

Parking, Strefa Kultury

Parking wielopoziomowy w Strefie Kultury. Jest wniosek