Andrzej Duda przyjedzie do Katowic. Ma ogłosić, które placówki pediatryczne otrzymają pieniądze

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Katowic, gdzie ma odwiedzić Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. Będzie mu towarzyszył minister Adam Niedzielski. Mają ogłosić, które placówki pediatryczne otrzymają pieniądze z Funduszu Medycznego.

Depositphotos
Andrzej Duda

W poniedziałek, 2 października, Andrzej Duda przyjedzie do Katowic. Z naszych informacji wynika, że prezydent ma odwiedzić Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. Będzie mu towarzyszył minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Odbędzie się briefing prasowy(...) w związku z ogłoszeniem wyników naboru konkursu na pediatryczną infrastrukturę strategiczną w ramach Funduszu Medycznego - informuje Kancelaria Prezydenta RP.

W ramach rozstrzygnięcia konkursu, o którym mowa, do szpitali pediatrycznych mają trafić trzy miliardy złotych. Celem zwycięskich projektów powinno być skrócenie czasu oczekiwania na diagnozę i szybsze rozpoczęcie leczenia najmłodszych pacjentów.

Każda placówka, która spełniała wymogi konkursowe, mogła ubiegać się o dofinansowanie realizacji projektu strategicznego w wysokości do 300 milionów złotych.

- Przy ocenie propozycji pod uwagę były brane m.in. rola danego podmiotu w systemie ochrony zdrowia, liczba świadczeń udzielanych najmłodszym pacjentom, opieka wysokospecjalistyczna dla dzieci, czy udział w kształceniu kadr medycznych, a także zapewnienie wysokiej jakości kompleksowych świadczeń zdrowotnych - czytamy na stronie resortu Adama Niedzielskiego.

Sam Fundusz Medyczny powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy i Ministerstwa Zdrowia. Do 2029 roku na ochronę zdrowia ma przeznaczyć 40 miliardów złotych.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy