Andrzej Nowak ma swój mural w Opolu. Na ścianach kamienic oglądać też można murale Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka. Tak powstaje cały szlak

Andrzej Nowak, zmarły na początku roku współzałożyciel i gitarzysta TSA, został uhonorowany w swoim rodzinnym mieście – Opolu. Powstał mural, który uroczyście odsłonięto podczas tegorocznego festiwalu polskiej piosenki.

Facebook/ Opole
Mural Andrzeja Nowaka w Opolu

Przypomnijmy, że pochodzący z Opola Andrzej Nowak był gitarzystą, kompozytorem, producentem muzycznym i współzałożycielem TSA – zespołu, który stał się jednym z prekursorów muzyki heavy metalowej w Polsce. Andrzej Nowak stworzył również rockowy zespół Złe Psy. Współpracował ponadto z Martyną Jakubowicz i Tadeuszem Nalepą. Zmarł 4 stycznia 2022 roku w wieku 62 lat. 28 stycznia 2022 urnę z jego prochami pochowano w Warszawie, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Niedawno powstał mural przedstawiający Andrzeja Nowaka. Mural powstał na ścianie kamienicy przy ulicy Ściegiennego 7a. Stworzył go Michał Węgrzyn (ps. Demenz) – malarz i muralista. W uroczystości odsłonięcia muralu wzięli udział między innymi Marek Piekarczyk, wokalista zespołu TSA i Jacek Kasprzyk, gitarzysta formacji Złe Psy.

W Opolu jest także mural przedstawiający Krzysztofa Krawczyka, który został stworzony w 2021 roku przez Bruno Neuhamera (mural można oglądać na ścianie kamienicy przy ul. Krakowskiej 34a) oraz mural Anny Jantar, również tego samego artysty (powstał na budynku przy ul. Rzemieślniczej 8), odsłonięty w 2020 roku. Dodajmy: to pierwsze dzieła należące do powstającego Szlaku Opolskich Murali.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Plac Noblistów Piekary

Podsumowanie drugiej edycji Świątecznego Kiermaszu Zabawek

Dziadek do orzechów, Royal Lviv Ballet

,,Dziadek do orzechów" po lwowsku w Teatrze Małym

Najgorsze pomniki świata

Rzeźba Romana Kostrzewskiego jak Melania Trump i Ronaldo

FEST Festival

FEST Festival 2023 i aż 5 dni koncertów

Fest festival

II dzień FEST Festivalu i Quebo dryfujący w tłumie

Neo Nówka

Kabaret Neo-Nówka wystąpi w Tarnowskich Górach