Andrzej Nowak ma swój mural w Opolu. Na ścianach kamienic oglądać też można murale Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka. Tak powstaje cały szlak

Andrzej Nowak, zmarły na początku roku współzałożyciel i gitarzysta TSA, został uhonorowany w swoim rodzinnym mieście – Opolu. Powstał mural, który uroczyście odsłonięto podczas tegorocznego festiwalu polskiej piosenki.

Facebook/ Opole
Mural Andrzeja Nowaka w Opolu

Przypomnijmy, że pochodzący z Opola Andrzej Nowak był gitarzystą, kompozytorem, producentem muzycznym i współzałożycielem TSA – zespołu, który stał się jednym z prekursorów muzyki heavy metalowej w Polsce. Andrzej Nowak stworzył również rockowy zespół Złe Psy. Współpracował ponadto z Martyną Jakubowicz i Tadeuszem Nalepą. Zmarł 4 stycznia 2022 roku w wieku 62 lat. 28 stycznia 2022 urnę z jego prochami pochowano w Warszawie, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Niedawno powstał mural przedstawiający Andrzeja Nowaka. Mural powstał na ścianie kamienicy przy ulicy Ściegiennego 7a. Stworzył go Michał Węgrzyn (ps. Demenz) – malarz i muralista. W uroczystości odsłonięcia muralu wzięli udział między innymi Marek Piekarczyk, wokalista zespołu TSA i Jacek Kasprzyk, gitarzysta formacji Złe Psy.

W Opolu jest także mural przedstawiający Krzysztofa Krawczyka, który został stworzony w 2021 roku przez Bruno Neuhamera (mural można oglądać na ścianie kamienicy przy ul. Krakowskiej 34a) oraz mural Anny Jantar, również tego samego artysty (powstał na budynku przy ul. Rzemieślniczej 8), odsłonięty w 2020 roku. Dodajmy: to pierwsze dzieła należące do powstającego Szlaku Opolskich Murali.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Muzeum Hutnictwa

Ognisty Fajer 20 sierpnia w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Roman Kostrzewski

Roman Kostrzewski będzie miał pomnik. W Chorzowie. Z dębu

Paulina Świst, Sztauwajery

Akcja nowej książki Pauliny Świst rozgrywa się w Katowicach

Eddie Munson i muzyka zespołu KAT

KAT zamiast Metalliki w słynnej scenie ze „Stranger Things"

Mural ulica 1 Maja Katowice

Mural z podobizną Erwina Sówki powstaje w Katowicach

Zmiany w organizacji ruchu

Urodziny Radia Piekary pod Kopcem Wyzwolenia - utrudnienia

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców