Antoni Piechniczek na Stadionie Śląskim. Były selekcjoner opowie o swojej karierze. A o jego biografii będą mówić autorzy: Paweł Czado i Beata Widłok-Żurek

Antoni Piechniczek, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, który poprowadził nasz narodowy zespół w dwóch kolejnych finałach mistrzostw świata, będzie gościem specjalnego spotkania na Stadionie Śląskim.

PZPN
Antoni Piechniczek

Antoni Piechniczek 3 maja skończył 80 lat. Tego samego dnia premierę miało drugie, uzupełnione i rozszerzone wydanie jego biografii. I właśnie z okazji wydania książki „Antoni Piechniczek. Bezkompromisowa biografia” były selekcjoner reprezentacji Polski będzie opowiadał w nowym Centrum Konferencyjnym Stadionu Śląskiego o swojej przygodzie z piłką nożną – o karierze piłkarza, a potem trenera. Przypomnijmy: nim objął reprezentację Polski prowadził BKS Stal Bielsko-Biała, Odrę Opole i Ruch Chorzów. W swojej trenerskiej karierze pracował także w Tunezji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Największym sukcesem Antoniego Piechniczka było doprowadzenie reprezentacji Polski do trzeciego miejsca na mundialu w Hiszpanii w 1982 roku.

Legenda polskiego futbolu opowie również o ciekawostkach i anegdotach ze swojego życia. Co istotne, Antoni Piechniczek będzie również odpowiadał na pytania publiczności. W spotkaniu udział wezmą także autorzy biografii Antoniego Piechniczka”, czyli Paweł Czado i Beata Widłok-Żurek, którzy mówić będą o swojej reporterskiej pracy przy pisaniu książki.

Spotkanie z Antonim Piechniczkiem na Stadionie Śląskim odbędzie się w przyszłą środę, 18 maja. Wstęp jest bezpłatny. Jak informują organizatorzy (czyli Stadion Śląski, wydawnictwo SQN Originals oraz księgarnia labotiga.pl), wszyscy chętni do wzięcia udziału w spotkaniu powinni przyjść do recepcji Stadionu Śląskiego (wejście od strony promenady Generała Jerzego Ziętka) około godziny 17:50. Spotkanie rozpocznie się w Centrum Konferencyjnym Stadionu Śląskiego o godzinie 18.

Antoni Piechniczek

Może Cię zainteresować:

"Wiesz co, Antek? Na twoim miejscu zrezygnowałbym z Bońka". Na szczęście, Piechniczek miał lepszy pomysł

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia politechnika kosz

Cenne zwycięstwo koszykarzy. Jest mały awans w tabeli

Rakow warta ekstraklasa

Falstart naszych drużyn w Ekstraklasie

Pomagamy Durś Piekary Śląskie 2022 3

Pomagamy Durś, czyli niezwykły bieg w Piekarach Śląskich

Niebieska Erka

Pożyczka skonwertowana na akcje Ruchu Chorzów

Polska reprezentacja

Wstyd, żenada i kompromitacja, czyli powrót do przeszłości

Lodowisko bytom

W Bytomiu odbędą się hokejowe mistrzostwa świata

HC Oceláři Třinec mistrzem Czech

Śląsk mistrzem Śląska! To u nas gra się najlepszy hokej