Antystresowa, anatomiczna czy antyalergiczna – jaką poduszkę wybrać?

Sen jest fizjologicznym procesem, który w dużej mierze decyduje o jakości życia. Na efektywność nocnej regeneracji organizmu ludzkiego bez wątpienia wpływa dobór optymalnego podłoża, niemniej jednak równie ważną kwestią jest zakup prawidłowo dopasowanej do własnych potrzeb poduszki. Na rynku dostępnych jest wiele typów tego akcesorium, dlatego warto się dowiedzieć, jaki model wybrać, aby podnieść komfort wypoczynku.

Antystresowa anatomiczna czy antyalergiczna jaka poduszke wybrac

Czy poduszka może wpływać na jakość snu?

Prawidłowa nocna regeneracja organizmu człowieka jest niezbędna do utrzymania dobrego samopoczucia, ale również ogólnego zdrowia. Sen wpływa na niemal każdy aspekt życia, a dodatkowo pomaga w przeprowadzaniu licznych procesów naprawczych, toczących się podczas spoczynku wewnątrz organizmu. Zbyt niska jakość snu może objawiać się pogorszeniem zdolności poznawczych oraz obniżeniem koncentracji, a także doprowadzać do uruchomienia procesów chorobotwórczych w najważniejszych organach wewnętrznych.

Zdaniem specjalistów jednym z aspektów, który najbardziej przyczynia się podniesienia jakości nocnej regeneracji, jest dobranie materaca do potrzeb i parametrów ciała użytkownika. Natomiast drugą w kolejności ważną sprawą jest zakup poduszki, która swoją budową, kształtem oraz wypełnieniem będzie zapewniała aparatowi ruchu właściwą pozycję podczas odpoczynku. Poduszka to akcesorium, którego głównym zadaniem jest podpieranie głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa w taki sposób, aby cały szkielet przyjmował naturalną, swobodną pozycję. Tylko takie ułożenie ciała jest w stanie zagwarantować efektywną regenerację oraz usunięcie napięć mięśniowych, których nadmiar jest odczuwany jako ból pleców.

Jaki typ poduszki wybrać, aby poprawić jakość snu?

Poduszka to produkt, który odgrywa bardzo dużą rolę w procesie wysypiania się. Jej główną rolą jest zapewnienie stabilizacji i komfortu ramionom, głowie, a także odcinkowi szyjnemu kręgosłupa. Dobrze dobrana poduszka zwiększa i poprawia higienę snu, dlatego ważne jest dopasowanie jej parametrów do indywidualnych potrzeb użytkownika, a także zwrócenie uwagi na jakość jej wykonania. Wysokiej jakości poduszki do spania można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders. Producent proponuje klientom produkty wykonane z najlepszych, certyfikowanych komponentów, dzięki czemu zarówno materace, jak i pozostałe akcesoria maksymalizują komfort nocnego wypoczynku.

W ofercie marki Hilding Anders można odszukać poduszki o różnym kształcie, wielkości, a także typie wypełnienia. Jaką wybrać dla siebie?

  • Poduszka antystresowa – jej główną właściwością jest redukowanie zgromadzonych na powierzchni ludzkiego ciała ładunków elektrycznych. Po ich eliminacji dochodzi do zmniejszenia napięcia pod skórą, co daje przyjemne uczucie złagodzenia stresu i usunięcia napięć. Producent Hilding Anders w swojej ofercie ma ciekawe rozwiązanie, jakim jest poduszka Antistress Carbon. To model, którego wypełnienie stanowi wkład z włókien węglowych, który został zatopiony w piance Visco. Takie połączenie komponentów gwarantuje napiętym i zestresowanym codziennością osobom głęboki, relaksujący sen, który z pewnością wpływa na poprawę jakości życia.
  • Poduszka anatomiczna – wyróżnia się specjalistyczną budową. To model zaprojektowany w taki sposób, aby kompleksowo zadbać o ułożenie głowy, karku, a tym samym całego kręgosłupa tak, żeby jak najlepiej wypełnić przestrzeń tworzącą się między ciałem a podłożem. Rozwiązaniem oferowanym przez markę Hilding Anders jest poduszka Visco Balans. To model wykonany z termoelastycznej pianki Visco, która pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do ułożenia odcinka szyjnego kręgosłupa.
  • Poduszka antyalergiczna – przeznaczona jest dla osób zmagających się z alergią. Kontakt z alergenami podczas odpoczynku zakłóca przebieg snu, prowadząc do uruchomienia symptomów alergii, jak katar sienny, kichanie czy łzawienie z oczu. W ofercie marki Hilding ciekawą propozycją jest model Visco Green. Zastosowany w niej pokrowiec Bamboo wyróżnia się właściwościami antyalergicznymi, a przewiewność wypełnienia ogranicza gromadzenie się w jego wnętrzu uciążliwych alergenów.

Poza zakupem wygodnej poduszki niezwykle istotne jest zapewnienie sobie dostatecznej ilości przestrzeni do snu. Materac 140x200 lub 120x200 będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób śpiących w pojedynkę, z kolei dla par marka Hilding przygotowała większe materace, jak 160x200 lub 200x200. Połączenie poduszki dopasowanej do własnych potrzeb z materacem o odpowiednich cechach sprawi, że jakość snu stanie się odczuwalnie lepsza, co z pewnością przyniesie wymierne korzyści dla naszego zdrowia, samopoczucia i poziomu energii każdego dnia.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon