Arkadiusz Chęciński wystartuje w wyborach parlamentarnych? „Nie chcemy iść do polityki, ale polityka przyszła do nas"

Motywacją wielu samorządowców do startu wyborach jest to, aby odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość, czyli partię najbardziej „antysamorządową" w historii - powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca i członek stowarzyszenia „Tak dla Polski" w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

Paulina Gałbas/24Zagłębie
Arkadiusz Chęciński

Najnowsze sondaże wskazują, że stowarzyszenie „Tak dla Polski" może liczyć na poparcie na poziomie 11 procent. A jeszcze kilka miesięcy temu było to 4-5 procent.

- Nasze wewnętrzne sondaże pokazywały poparcie dla nas na poziomie nawet 12 procent - mówił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Dodawał, że nie wie jednak czy wystąpi w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

- Dajmy sobie czas na to, żeby zobaczyć jakie będą listy, jaka ordynacja. Mam nadzieję, że tak lista wspólna opozycji będzie jak najszersza - mówił Chęciński na antenie Radia Piekary. Dodawał, że motywacją wielu samorządowców do startu wyborach jest to, aby odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość, czyli partię najbardziej „antysamorządową" w historii.

„My nie chcemy iść do polityki"

Chęciński w Rozmowie Dnia przekonywał, że żyjemy w państwie chaosu, gdzie pieniądze dla samorządów dzieli się według jakichś sympatii i interesów a nie merytorycznego klucza. Zdaniem Chęcińskiego jeszcze kilka lat temu burmistrzowie i wójtowie zajmowali się tylko sprawami swojego miasta i swojej gminy, ale to musiało się zmienić.

- Oprócz odbierania praw samorządów odbiera się też pieniądze. Tylko po to, żeby do pokoi ministrów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, żeby coś załatwić (...). Trzeba to zmienić. My samorządowcy nie chcemy iść do polityki, to polityka przyszła do nas. Nikt nie zrobił tyle dla zniszczenia samorządów jak partia PiS - przekonywał Arkadiusz Chęciński.

Prezydent Sosnowca stwierdził, że tylko działając w polityce ogólnopolskiej można walczyć o interesy mieszkańców mniejszych miast i miasteczek.

Chęciński w Rozmowie Dnia przekonywał, że nadchodzące wybory parlamentarne będą „najważniejszymi wyborami od 1989 roku".

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej

Tak Dla Polski Śląskie

Może Cię zainteresować:

„Tak! Dla Polski” po śląsku. Prezydenci mówią, że ich ruch to samoobrona, a państwo się zwija. "Pierwszy cel: wygrać wybory"

Autor: Maciej Poloczek

07/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon