Artur Boruc zabrał głos ws. języka śląskiego przed meczem Ruchu Chorzów z Zagłębiem Sosnowiec

Chciałem trochę odnieść się do tego filmu, bo tak naprawdę wszyscy mówimy w tym samym języku... - zaczął nagranie Artur Boruc, który postanowił włączyć się do przekomarzanek przed meczem pomiędzy Ruchem Chorzów a Zagłębiem Sosnowiec. Wiele może wyjaśniać fakt, że film udostępnił o 1.42 w nocy, a w tle słychać "Crazy in love" Beyoncé oraz Jay-Z.

PZPN
Artur Boruc

Ruch Chorzów postanowił podgrzać atmosferę przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec zabawnym filmem „Obcy ze Sosnowca”, w którym piłkarze mówią o przyjeździe na stadion przy ul. Cichej 6 goroli, czyli obcych.

Klub z drugiej strony Brynicy nie pozostał dłuży i opublikował nagranie „Lekcja języka obcego”. - Taktyka jest, motorycznie TOP, teraz musimy poznać język obcy. To, co myślą o nas Hanysy - wyjaśnia na samym początku Krzysztof Wdowik, fizjoterapeuta Zagłębia Sosnowiec.

Wszystko spotkało się z pozytywnym odbiorem kibiców.

Ruch Chorzów przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

„Świynto wojna Hanysów z Gorolami”. Zapowiedź szpilu Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec

Autor: Maciej Poloczek

08/09/2022

Artur Boruc zabrał głos w sprawie języka śląskiego

Artur Boruc to rekordzista wśród bramkarz pod względem rozegranych meczów w reprezentacji Polski. Zaliczył ich aż 65. U szczytu kariery był w latach 2005-2010, kiedy grał w barwach Celticu Glasgow. Ostatnie dwa sezony swojej kariery spędził w Legii Warszawa, z którą jest silnie związany.

Z kolei kibice „Wojskowych” sympatyzują z kibicami Zagłębia Sosnowiec, a w związku z tym Artur Borcu poczuł się zobowiązany, aby zabrać głos podczas dość sympatycznych przekomarzanek przed meczem ligowym z Ruchem Chorzów. Postanowił także włączyć się w debatę dotyczącą języka śląskiego.

- Chciałem trochę odnieść się do tego filmu, bo tak naprawdę wszyscy mówimy w tym samym języku. Mamy trochę więcej tożsamości, trochę więcej życia, trochę więcej serca. Ludzie związani z klubem są trochę bardziej, ale trochę bardziej, ale trochę bardziej związani z tym klubem. Więc słuchajcie, jeśli chodzi o Zagłębie Sosnowiec z tym innym klubem, gdzieś tam, coś tam, który też mówi po polsku, ale się tego wstydzi - zapraszam serdecznie - powiedział Artur Boruc.

Na filmie byłego bramkarza Legii Warszawa słychać w tle głosy znajomych. Towarzyszy mu także muzyka duetu Beyoncé oraz Jay-Z „Crazy in love”. Sporym wyjaśnieniem historii tego wpisu na Twitterze może być fakt, że został on opublikowany o godz. 1.42 w nocy.

- Bądźcie na Zagłębiu, dla Zagłębia - kończy nagranie Artur Boruc. Tutaj należy sprostować, że mecz nie odbędzie się na stadionie Zagłębia Sosnowiec, ale na obiekcie Ruchu Chorzów przy ul. Cichej 6 w piątek, 9 września, o godz. 20.30.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon