Artur Boruc zabrał głos ws. języka śląskiego przed meczem Ruchu Chorzów z Zagłębiem Sosnowiec

Chciałem trochę odnieść się do tego filmu, bo tak naprawdę wszyscy mówimy w tym samym języku... - zaczął nagranie Artur Boruc, który postanowił włączyć się do przekomarzanek przed meczem pomiędzy Ruchem Chorzów a Zagłębiem Sosnowiec. Wiele może wyjaśniać fakt, że film udostępnił o 1.42 w nocy, a w tle słychać "Crazy in love" Beyoncé oraz Jay-Z.

PZPN
Artur Boruc

Ruch Chorzów postanowił podgrzać atmosferę przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec zabawnym filmem „Obcy ze Sosnowca”, w którym piłkarze mówią o przyjeździe na stadion przy ul. Cichej 6 goroli, czyli obcych.

Klub z drugiej strony Brynicy nie pozostał dłuży i opublikował nagranie „Lekcja języka obcego”. - Taktyka jest, motorycznie TOP, teraz musimy poznać język obcy. To, co myślą o nas Hanysy - wyjaśnia na samym początku Krzysztof Wdowik, fizjoterapeuta Zagłębia Sosnowiec.

Wszystko spotkało się z pozytywnym odbiorem kibiców.

Ruch Chorzów przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

„Świynto wojna Hanysów z Gorolami”. Zapowiedź szpilu Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec

Autor: Maciej Poloczek

08/09/2022

Artur Boruc zabrał głos w sprawie języka śląskiego

Artur Boruc to rekordzista wśród bramkarz pod względem rozegranych meczów w reprezentacji Polski. Zaliczył ich aż 65. U szczytu kariery był w latach 2005-2010, kiedy grał w barwach Celticu Glasgow. Ostatnie dwa sezony swojej kariery spędził w Legii Warszawa, z którą jest silnie związany.

Z kolei kibice „Wojskowych” sympatyzują z kibicami Zagłębia Sosnowiec, a w związku z tym Artur Borcu poczuł się zobowiązany, aby zabrać głos podczas dość sympatycznych przekomarzanek przed meczem ligowym z Ruchem Chorzów. Postanowił także włączyć się w debatę dotyczącą języka śląskiego.

- Chciałem trochę odnieść się do tego filmu, bo tak naprawdę wszyscy mówimy w tym samym języku. Mamy trochę więcej tożsamości, trochę więcej życia, trochę więcej serca. Ludzie związani z klubem są trochę bardziej, ale trochę bardziej, ale trochę bardziej związani z tym klubem. Więc słuchajcie, jeśli chodzi o Zagłębie Sosnowiec z tym innym klubem, gdzieś tam, coś tam, który też mówi po polsku, ale się tego wstydzi - zapraszam serdecznie - powiedział Artur Boruc.

Na filmie byłego bramkarza Legii Warszawa słychać w tle głosy znajomych. Towarzyszy mu także muzyka duetu Beyoncé oraz Jay-Z „Crazy in love”. Sporym wyjaśnieniem historii tego wpisu na Twitterze może być fakt, że został on opublikowany o godz. 1.42 w nocy.

- Bądźcie na Zagłębiu, dla Zagłębia - kończy nagranie Artur Boruc. Tutaj należy sprostować, że mecz nie odbędzie się na stadionie Zagłębia Sosnowiec, ale na obiekcie Ruchu Chorzów przy ul. Cichej 6 w piątek, 9 września, o godz. 20.30.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Zagłębie

Gorole po stronie Hanysów po kiepskiej prowokacji Boruca

UTW Tarnowskie Góry na olimpiadzie

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku na olimpiadzie

Marcin lijewski gornik zabrze

Tego się nikt nie spodziewał. Górnik Zabrze zwolnił trenera

Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych

Dzień Polskich Sportów Gimnastycznych w Zabrzu

W najbliższą niedzielę - ostatni mecz sezonu. GKS Urania zaprasza

Zakończenie sezonu w wykonaniu Uranii

Zawody Balonowe Tychy

Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“ w Tychach

Polonia lks koszykowka 2 liga

Niech w Skarpie znowu będzie gorąco