Celny strzał „skarbówki” podczas kontroli na A1: austriacki nawóz okazał się być lewym tytoniem

Ponad 1300 kilogramów nielegalnego tytoniu znaleźli funkcjonariusze śląskiej „skarbówki” w samochodzie zatrzymanym do kontroli na zabrzańskim odcinku autostrady A1. Kierowca pojazdu twierdził, że wiezie nawóz z Austrii dla rolnika w województwie kujawsko – pomorskim.

mat. SUCS
Funkcjonariusz Urzędu Celno Skarbowego

Prawie 880 tysięcy złotych straciłby skarb państwa tytułem niezapłaconych podatków, gdyby na rynek trafił ładunek nielegalnego tytoniu, który kilka dni temu przejęli funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Do jego przechwycenia doszło na zabrzańskim odcinku autostrady A1. Do kontroli został tam zatrzymany samochód dostawczy Peugeot Boxer na polskich numerach rejestracyjnych.

Kierujący samochodem 40-latek twierdził, że wiezie nawóz z Austrii do rolnika w województwie kujawsko-pomorskim. Poproszony o dokumenty przedstawił list przewozowy z którego wynikało jednak, że nadawcą i przewoźnikiem jest węgierska firma, a towar jedzie na Łotwę. To wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy, którzy postanowili dokonać rewizji samochodu. Jak się okazało, mieli nosa.

Nielegalny susz tytoniowy
Przejęto w sumie ponad 1300 kg suszu tytoniowego. Mat. ŚUCS

W przestrzeni ładunkowej samochodu mundurowi znaleźli bowiem osiem kartonów wypełnione prasowanymi liśćmi tytoniu. Przejęto w sumie ponad 1300 kilogramów suszu tytoniowego przewożonego bez wymaganych dokumentów oraz zgłoszenia w systemie SENT.

Funkcjonariusze śląskiej KAS wszczęli przeciwko kierowcy sprawę karną skarbową i zatrzymali susz tytoniowy. Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Bytomiu 40-latek został zatrzymany.

Narty zima

Może Cię zainteresować:

Skarbówka podsumowała ferie zimowe. Kasy fiskalne się nie przyjęły?

Autor: Michał Wroński

12/03/2024

Kolejka gorska Ogrodzieniec

Może Cię zainteresować:

Na licytacji w urzędzie skarbowym możesz kupić pałac, auto i kolejkę górską

Autor: Michał Wroński

22/03/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon