Autobusy Metropolii GZM wyjechały do Lwowa. Przywiozą do Ukrainy najpotrzebniejsze rzeczy

Mer Lwowa - Andrij Sadowy w trakcie rozmowy z Marcinem Krupą poprosił o dostarczenie na Ukrainę autobusów miejskich. Środki komunikacji miejskiej tego miasta zostały wysłane na wschodni front. Autobusy jadące do Ukrainy wypełnione zostały darami.

W czwartek, 24 marca trzynaście autobusów Metropolii GZM zostało wysłanych do Ukrainy. Akcja jest odpowiedzią apelu mera Lwowa, który w rozmowie z prezydentem Katowic przyznał, że miejskie środki komunikacji zostały wysłane na front. Wobec czego rozkład komunikacji miejska w znacznym stopniu został ograniczony.

- Trzy katowickie autobusy właśnie wyjechały w stronę Ukrainy. Łącznie dziś do Lwowa dojedzie 13 autobusów przekazanych przez samorządy województwa śląskiego. Jest to odpowiedz na realne potrzeby mieszkańców Lwowa - tłumaczy Marcin Krupa.

Obecnie Lwów jest schronieniem dla wielu mieszkańców wschodniej Ukrainy, którzy uciekli przed rosyjskim frontem wojennym. Oprócz tego miasto to jest miejscem tranzytu do Polski.

Autobusy wypełnione zostały darami

Autobusy nie zostały wysłane puste. Dzięki Śląskiemu Centrum Logistycznemu organizatorzy akcji mogli wypełnić je różnymi darami - m.in. pieluchami dla dzieci, środkami higienicznymi, żywnością i karmą dla zwierząt.

Samorządy dołożyły starań, by okazywana pomoc była na należytym poziomie. Pojazdy przeszły pełen przegląd techniczny, dzięki czemu posłużą mieszkańcom Lwowa i przyjezdnym z miast objętych działaniami wojennymi przez długi czas.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców