Awantura pijanego pasażera samolotu. Zamiast słonecznego weekendu, luksusowy apartament na izbie wytrzeźwień

To nie była udana noc wykonaniu 26-letniego mężczyzny, który postanowił rozpocząć weekend od "łyczka" czegoś mocniejszego. Na lotnisko w Pyrzowicach wezwani zostali funkcjonariusze Staży Granicznej, którzy obezwładnili i skuli agresywnego Polaka.

Pixaby
Interwencja straży granicznej Pyrzowice

Do zdarzenia doszło kilka minut po północy w środę, 15 czerwca. Pijany pasażer lecący z Bristolu nie wykonywał poleceń załogi oraz kapitana. Ponadto był natarczywy wobec innych pasażerów.

- Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach interweniowali wobec agresywnego pasażera. Przyczyną takiego zachowania był stan wskazujący na upojenie alkoholowe - tłumaczy Śląska Straż Graniczna.

26-letni Polak był kilkukrotnie upominany zarówno przez załogę, jak i kapitana statku powietrznego. Skutki jego stanu trzeźwości odczuli także pasażerowie. W końcu na pokład samolotu przybyli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy pouczyli pasażera. Działanie nie przyniosło oczekiwanego skutku. Wobec czego funkcjonariusze SG użyli wobec niego środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, transportowych i kajdanek. Mężczyzna został osadzony w izbie wytrzeźwień. W zawiązku z popełnionym wykroczeniem otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

Niemal pół miliona podróżnych obsłużono w pierwszym kwartale w Pyrzowicach

Może Cię zainteresować:

Niemal pół miliona obsłużonych pasażerów – to był dobry kwartał dla lotniska w Pyrzowicach. „Początek roku wzmocnił sytuację finansową GTL SA. Planujemy kolejne inwestycje”

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon