Badania kliniczne na łysienie plackowate w Care Clinic Katowice

Czy Twoje dziecko zmaga się z łysieniem plackowatym? Centrum medyczne Care Clinic zaprasza do wzięcia udziału w badaniu klinicznym.

Zdj lysienie

W badaniu BRAVE-AA-PEDS oceniane jest bezpieczeństwo stosowania i skuteczność badanego leku u dzieci i młodzieży z łysieniem plackowatym. Aby wziąć udział w tym badaniu, uczestnicy muszą spełniać następujące kryteria:

  • Wiek od co najmniej 6 lat do mniej niż 18 lat

  • Ciężka postać łysienia plackowatego od co najmniej roku

  • Utrzymujący się od co najmniej 6 miesięcy epizod łysienia plackowatego

  • Brak samoistnej poprawy łysienia plackowatego

  • Podjęcie co najmniej 1 próby leczenia łysienia plackowatego, która zakończyła się niepowodzeniem

Zespół badania zweryfikuje dodatkowe kryteria kwalifikacyjne, które Twoje dziecko potencjalnie będzie musiało spełnić, aby wziąć udział w tym badaniu. Udział w badaniu BRAVE-AA-PEDS jest całkowicie dobrowolny i możesz w dowolnym momencie zakończyć udział swojego dziecka.

Badanie jest prowadzone przez lekarzy dermatologów, którzy mają doświadczenie w leczeniu dzieci i młodzieży. Uczestnikom zostanie zapewniony bezpłatnie badany lek oraz opieka medyczna związana z badaniem. Istnieje możliwość zwrotu kosztów podróży.

Pacjent nie ponosi żadnych kosztów w związku z leczeniem

Łysienie plackowate u dzieci i młodzieży to przewlekła choroba, która powoduje utratę włosów na dowolnej części ciała, w tym rzęs i brwi. Łysienie plackowate pojawia się wtedy, gdy układ immunologiczny danej osoby atakuje jej mieszki włosowe.

Około 4,6 miliona ludzi w Stanach Zjednoczonych ma łysienie plackowate, a na całym świecie występuje ono u około 2% ludzi. Łysienie plackowate może ustąpić samoistnie lub po zastosowaniu różnych rodzajów leczenia, lecz rezultaty są różne i obecnie nie ma skutecznego lekarstwa.

U dzieci i młodzieży łysienie plackowate pojawia się po raz pierwszy średnio między 5. a 10. rokiem życia i nie jest związane z płcią ani kolorem włosów. Wiadomo, że osoby z łysieniem plackowatym zmagają się ze stresem emocjonalnym i społecznym, w tym z depresją i stanami lękowymi, i w rezultacie mogą mieć problemy z czerpaniem przyjemność z codziennego życia.

Informacje o badaniu BRAVE-AA-PEDS:

Badanie BRAVE-AA-PEDS jest nazywane badaniem klinicznym fazy 3.

Do udziału w badania poszukujemy dzieci I młodzieży w wieku od 6. do 18. roku życia ze zdiagnozowanym ciężkim przebiegiem łysienia plackowatego. W badaniu oceniany będzie lek podawany doustnie w celu sprawdzenia bezpieczeństwa stosowania i skuteczności w leczeniu łysienia plackowatego.

Badanie to potrwa maksymalnie 145 tygodni (około 2 lat i 9 miesięcy) i będzie obejmować 4 okresy:

1. Okres przesiewowy (trwający maksymalnie 5 tygodni)

2. Okres leczenia (trwający 36 tygodni)

3. Okres kontynuacji (trwający 2 lata, w razie potrzeby)

4. Okres obserwacji (trwający maksymalnie 4 tygodnie)

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie dzwoniąc pod numer: +48 510 412 221 (Poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00)

lub na stronach Care Clinic - https://www.careclinic.katowice.pl/lysienie-plackowate/

Care Clinic Centrum Medyczne mieści się w Katowicach przy ulicy Ligockiej 103. (Stara Ligota)

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon