Bez czego nie możesz pojechać na biwak?

Wakacyjny wypad na biwak to idealna forma wypoczynku. Nie ma bowiem nic lepszego niż czas spędzony na łonie natury. Aby jednak taki biwak był udany, jeszcze przed wyjazdem zadbać trzeba o kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest skompletowanie odpowiedniego ekwipunku. Co zatem koniecznie zabrać należy ze sobą na każdy biwak?

Bez czego nie możesz pojechać na biwak?

Jaki namiot zabrać na biwak?

Trudno wyobrazić sobie wyjazd na biwak bez namiotu Jak jednak można się domyślić, na rynku dostępne są różne modele namiotów. Jaki zatem sprawdzi się najlepiej? Jeśli planuje się biwak w jednym miejscu bez przemieszczania się z miejsca na miejsce, to dobrym wyborem będzie duży namiot turystyczny lub namiot rodzinny. Większa przestrzeń wewnątrz to większy komfort. Ma to swoje znaczenie w niepogodę. W przypadku deszczu więcej czasu na pewno będzie spędzać się w namiocie. Warto zatem zadbać o wygodę. Jeśli jednak planuje się większą wędrówkę i namiot ma być rozbijany w różnych miejscach, to lepszym rozwiązaniem może okazać się nieco mniejszy namiot, a tym samym o mniejszej wadze. Wybierając konkretny namiot, na pewno postawić trzeba na model wodoodporny. Dzięki temu żaden ewentualny deszcz nie będzie straszny.

Bez czego nie możesz pojechać na biwak?

Jaki śpiwór sprawdzi się na biwaku?

Sam namiot to oczywiście nie wszystko. Kompletując ekwipunek na biwak, nie można zapomnieć o śpiworze. Jeśli wyjazd na biwak planuje się latem, to śpiwór nie musi być za bardzo ocieplany. W zupełności wystarczy podstawowa wersja z syntetyczną ociepliną. Ważne jest jednak, aby śpiwór był oczywiście dopasowany do wzrostu osoby, która ma w nim spać. Z kolei, jeśli biwak planowany jest na nieco chłodniejszy okres, wówczas postawić trzeba na taki model śpiwora, który nie pozwoli w nocy zmarznąć. Dobrym rozwiązaniem może być tu zakup śpiwora puchowego. Różne jego modele dostępne są m.in. na stronie https://e-horyzont.pl/camping/spiwory/spiwory-puchowe.html.

Jaka kuchenka turystyczna na biwak?

Każdego dnia w trakcie biwaku trzeba przygotowywać posiłki. Najlepiej, aby były to ciepłe posiłki. O tym również trzeba pamiętać, kompletując ekwipunek na biwak. Na liście niezbędnych rzeczy na pewno znaleźć powinna się kuchenka turystyczna. Dziś na rynku dostępne są różne modele kuchenek turystycznych. Można się o tym przekonać, choćby zapoznając się z ofertą dostępną na stronie https://www.e-horyzont.pl/camping/kuchnia-turystyczna/palniki-i-kuchenki-turystyczne.html. Co ważne, dostępne kuchenki są bardzo funkcjonalne, łatwe w obsłudze i lekkie. Dzięki temu korzystanie z nich jest niezwykle wygodne.

Bez czego nie możesz pojechać na biwak?

Co jeszcze trzeba zabrać ze sobą na biwak?

Namiot, śpiwór i kuchenka turystyczna to oczywiście nie wszystko, co powinno się ze sobą zabrać na biwak. Wspomniano przygotowywaniu posiłków. Oprócz samej kuchenki warto zabrać ze sobą także naczynia turystyczne i sztućce. Dzięki nim jedzenie będzie dużo wygodniejsze. Poza tym na biwaku na pewno przyda się scyzoryk. Sprawdzi się za każdym razem, kiedy pojawi się konieczność ucięcia czego, dokręcenia, przepiłowania czy odkorkowania. Scyzoryk powinien być oczywiście wielofunkcyjny, dzięki czemu będziemy gotowi na każdą sytuację. Warto jeszcze wspomnieć o krzesiwie lub bardzo dobrej jakości zapalniczce. Wszystko po to, aby móc rozpalić ogień w niemal każdych warunkach. Na liście niezbędnych rzeczy znaleźć powinny się jeszcze takie przedmioty jak latarka, apteczka, środki myjące, a także na wszelki wypadek power bank.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon