BFF Festival 2024 - rapowy festiwal od Young Leosi

Zeszłoroczny singiel Young Leosi i Bambi rozhulał Polskę. Artystki korzystają z popularności i zapowiadają zupełnie nowe wydarzenie. #BFFFESTIVAL nawiązuje do wspomnianego singla, atmosfery zabawy i przyjaźni. Kogo jeszcze raperki zaprosiły na imprezę? Kto zagra na festiwalu? I kiedy ma mieć miejsce ta wyjątkowa impreza? Zdradzamy poniżej.

BFF Festival 2024 - rapowy festiwal od Young Leosi

#BFFFESTIVAL – nowy festiwal w Polsce

Impreza sylwestrowa w warszawskim klubie pokazała, że polska scena tak łatwo nie odpuści Young Leosi. Po wielomiesięcznej przerwie powrót do koncertowania był oczywisty, a ciepłe przyjęcie na zakończenie roku tylko potwierdziło te prognozy. Young Leosia nie zwalnia więc tempa i wraz z przyjaciółmi zapowiada nową imprezę na mapie muzycznej Polski.

Już na wiosnę na Śląsku będzie miało miejsce wydarzenie o nazwie BFF Festival. Po sukcesie singla BFF nagranego wraz z Bambi, czyli inną raperką, a prywatnie przyjaciółką Leosi, artystka idzie za ciosem. Bambi jako reprezentantka labelu Baila Ella, czyli wytwórni samej Young Leosi, była pewniakiem w line-upie. Kogo jeszcze możemy się spodziewać na #BFFFESTIVAL?

BFF Festival 2024 – kogo możemy się spodziewać na scenie?

Oprócz pomysłodawczyni i reprezentantki jej labelu na festiwalu pojawi się kilka innych gwiazd świata hip-hopu. Kto więc zagra na BFF Festival? Jak prezentuje się line-up wydarzenia?

  • Kizo – właściwie Patryk Woziński. Jego początki muzyczne sięgają czasów nastoletnich. Na koncie ma już osiem albumów i to wszystko w niecałe pięć lat! Ostatnia płyta Patocelebryta pobiła wszelkie rekordy sprzedaży, pokrywając się potrójną platyną.
  • Kabe – Bartosz Krupka to fenomen na polskim rynku hip-hopu. W tekstach przemyca język francuski, a w brzmieniach trap znad Sekwany. Wydał już cztery albumy, które szybko trafiają na czołówki list przebojów i sprzedaży.
  • Asster – Wiktor Hermanowski, bo tak brzmią jego prawdziwe dane, to młoda postać w polskim rapie. Zadebiutował rok temu albumem Mowa węży, a już niebawem ma się ukazać nowe wydawnictwo pod szyldem rapera.
  • Waima – Mateusz Waligóra zadebiutował minialbumem w 2020 roku pod tytułem ZIOMALEO EP. Najbardziej rozpoznawalny stał się jako hypeman Żabsona. Dzięki temu 2023 roku udało mu się wydać oficjalny album.
  • Bambi – Michalina Włodarczyk to młoda raperka. Początkowo próbowała sił w telewizyjnym talent show, później należała do SBM Startera, by później dołączyć do ekipy Young Leosi. W 2023 roku wydała debiutancką płytę in real life.

BFF Festival 2024 odbędzie się już 9 marca w katowickim Spodku. Bilety można kupić w Going. i Empik Bilety -> BFF FESTIVAL 2024

BFF Festival 2024 - rapowy festiwal od Young Leosi

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon