Wystartowali w Katowicach, finiszowali w Parku Śląskim. Trzecia edycja Biegu Flagi

Bieg Bohaterów w Katowicach odbył się we wtorek 2 maja 2023. Wydarzenie uświetniło obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

2 maja 2023 r. odbyła się już trzecia odsłona Biegu Bohaterów. Obchodzony 2 maja Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione w 2004 roku. W tym dniu upamiętniana jest historia polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.

W tym roku organizatorzy Dnia Bohaterów, pragnąc wnieść swój wkład w obchody tego szczególnego święta, nazwali go Biegiem Flagi. Wzorem ubiegłych edycji przygotowań trasę o symbolicznej długości jednej dziesiątej maratonu (4,2 km), która prowadziła od Pomnika Powstańców Śląskich w centrum Katowic do mety w Parku Śląskim przy bramie głównej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

W Biegu Flagi uczestniczyli zarówno doświadczeni biegacze, dla których bieg na tym dystansie może być jednym z etapów przygotowań do Silesia Marathon, jak i tych, którzy strój sportowy zakładają jedynie sporadycznie. W tych zawodach nieważny jest wynik - liczy sam udział i okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych.

Partnerami Biegu Bohaterów są Województwo Śląskie i Miasto Katowice. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Staw Brandka Bytom

Może Cię zainteresować:

Miejsca na przemysłowym Śląsku odzyskane przez naturę. Dzięki niej dziś to miejsca rekreacji

Autor: Maciej Poloczek

02/05/2023

Tarnowskie Góry - hałda popłuczkowa

Może Cię zainteresować:

Cud przemysłowej natury Śląska. Hałda, z którą może równać się tylko... słynna Ayers Rock w Australii

Autor: Patryk Osadnik

29/04/2023

Kamieniolom kozy 05

Może Cię zainteresować:

Żelazny strażnik, niewielki staw i wspaniała panorama. Piękna wycieczka do kamieniołomu w Kozach

Autor: Grzegorz Lisiecki

22/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon