Gwałtowne burze i ulewy na Śląsku. Strażacy interweniowali ponad 100 razy. Dzisiaj IMGW też ostrzega przed pogodą

We wtorek, 7 czerwca 2022 r., nad woj. śląskim przeszły burze i ulewne deszcze. W wielu miejscach wystąpiły podtopienia, niektóre z dróg zostały zablokowane przez połamane drzewa. Łącznie strażacy interweniowali ponad 100 razy.

KM PSP w Katowicach / Facebook
Zalane Katowice

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we wtorek wydał ostrzeżenie przed możliwością wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, w tym burzy z gradem. Ostrzeżenie przed utrudnieniami, które mogłyby wynikać z zagrożenia meteorologicznego obowiązywały od godziny 13.00 we wtorek, do godziny 01:00 w środę na obszarze województwa śląskiego. Sytuacja w regionie związana z przejściem gwałtownych burz, a także ulewnych deszczy jest opanowana. Miejscami pojawiły się podtopienia, a także połamane drzewa, które zablokowały niektóre z dróg w regionie.

- Wczoraj w związku z burzami i opadami deszczu, które przeszły nad województwem śląskim straż pożarna interweniowała ponad 100 razy. Głównie były to zalane jezdnie, podtopione niższe kondygnacje budynków. W dwóch przypadkach doszło do zalania Izb Przyjęć na terenach szpitali. W sumie w akcjach brało udział ponad 100 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych - informuje rzecznik Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Aneta Gołębiewska.

O godzinie 19.00 w bytomskim szpitalu nr 2 przy ul. Batorego 15. W wyniku burzy z intensywnym deszczem zalany został parter całego szpitala, w tym szyby windowe oraz Oddział Angiografii. Oddział został wyłączony z użytkowania, stwierdzono zalanie i prawdopodobne uszkodzenie sprzętu medycznego. W wyniku zalania nikt nie ucierpiał. Strażacy zakończyli swoje działania o 22.00.

We wtorek, 7 czerwca 2022 r., na drogach w województwie śląskim doszło do 160 kolizji. Policjanci zatrzymali 22 pijanych kierowców.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy