Bilety autobusowe za złotówkę w Rybniku. Mają zwiększyć atrakcyjność transportu publicznego

W Rybniku wprowadzono specjalny bilet autobusowy za złotówkę, który umożliwia przejechanie trzech przystanków. To rozwiązanie ma uatrakcyjnić transport publiczny w mieście. - Bardzo się cieszę, że w czasach, gdy paliwa na stacjach są po 7-8 złotych w Rybniku będziemy mogli skorzystać z oferty tanich przejazdów autobusowych - mówi radny Radosław Knesz.

Rybnik.eu
Autobus w Rybniku

Bilet autobusowy za złotówkę, który umożliw przejechanie trzech przystanków, ma uatrakcyjnić transport publiczny w Rybniku, dając możliwość szybkiego, wygodnego i taniego poruszania się po mieście.

- Zależy mi na tym, żeby przemieszczanie po Rybniku było wygodne i komfortowe, bo to jeden z wyznaczników jakości życia. Stąd też sukcesywnie zmieniamy oblicze transportu zbiorowego, inwestując w nowoczesne rozwiązania, poprawiając jakość usług i dając pasażerom korzystne oferty - wyjaśnia prezydent Piotr Kuczera.

- Bardzo się cieszę, że w czasach, gdy paliwa na stacjach są po 7-8 złotych w Rybniku będziemy mogli skorzystać z oferty tanich przejazdów autobusowych - mówi radny Radosław Knesz, przewodniczący komisji transportu i mobilności Rady Miasta Rybnik.

- Wyniki badań jasno wskazują, że 30 proc. pokonywanych podróży po mieście nie przekracza dystansu pięciu kilometrów, przy czym sama podróż nie powinna przekroczyć dwudziestu minut. Dzięki możliwości przejechania trzech przystanków za symboliczną złotówkę oraz przejścia dystansu od około pół do kilometra, będziemy mogli częściej docierać do celu za przysłowiowe grosze - dodaje.

Dla przykładu do centrum Rybnika będzie można za złotówkę przyjechać np. z dzielnic: Maroko-Nowiny, Smolna, Zamysłów oraz Rybnik-Północ.

Z biletu za złotówkę będą mogli skorzystać użytkownicy e-karty, czyli Elektronicznej Karty Miejskiej.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny