Black Weeks po raz pierwszy w Polskiej Grupie Górniczej. Do 8 grudnia promocja na węgiel. Jakie ceny?

W piątek, 24 listopada, przypada Black Friday. Sklepy i sieci handlowe tradycyjnie już kuszą klientów promocjami i wyprzedażami. Ceny opuściła w swoim sklepie internetowym także Polska Grupa Górnicza. Promocyjne stawki na węgiel będą tam obowiązywać do 8 grudnia.

Pixabay
Węgiel

Promocja w e-sklepie PGG obowiązuje już od 13 listopada. Obejmie wszystkie towary dostępne za pośrednictwem tego kanału sprzedaży. Jak podkreśla spółka to pierwszy raz, kiedy jej e-sklep dołączył do akcji Black Weeks.

O jakiej skali obniżek mowa? PGG wylicza, że ekogroszki workowane i oferowane luzem potaniały w jej e-sklepie o 200 zł na tonie. W przypadku „kostki” z kopalń Piast i Sośnica ceny spadły nawet o 270 zł na tonie. Pozostałe węgle grube są o 100 zł na tonie tańsze niż dotychczas – można je kupić już od 1100 zł za tonę.

Koncern uruchomił ponadto w e-sklepie specjalny kod, którego wpisanie przy zakupie przez internet obniży cenę kupowanego tam węgla o kolejnych 200 zł za każdą kupioną tonę.

Jak podkreśla PGG, dla nabywców węgla nabywanego luzem w jej sklepie internetowym koszt transportu z kopalni do składu KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla, których w całym kraju jest już niemal 200) w pobliżu domu klienta wciąż wliczony jest w cenę kupowanego opału (czyli zerowy z punktu widzenia odbiorcy).

Dodajmy, że to nie pierwsza promocja, jaką w swym e-sklepie uruchomiła na przestrzeni tego roku PGG. W maju i czerwcu klienci mogli kupić drugie tyle ile wynosiło ich podstawowe zamówienie z upustem 400 zł na tonie, co nie ułatwiło zadania gminom, które właśnie wtedy próbowały sprzedać resztę węgla kupionego pod koniec zeszłego roku w spółek skarbu państwa w ramach pomocy w dystrybucji tego paliwa.

Wegiel miał

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Polski węgiel drogi i coraz mniej chciany, a zarobki w branży rosną. Czarne chmury nad górnictwem

Autor: Michał Wroński

20/11/2023

Auto z węglem

Może Cię zainteresować:

Oto finał rządowego programu: tani węgiel „od gminy” droższy niż w kopalni. Samorządy same go sobie spalą?

Autor: Michał Wroński

25/05/2023

Jerzy Markowski

Może Cię zainteresować:

PGG brakuje miliardów złotych. „Prawo i Sprawiedliwość zostawia po sobie zapaść ekonomiczną”

Autor: Patryk Osadnik

22/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon