Bójka pijanych nastolatków na Placu Krakowskim. Jeden z nich zaatakował interweniującego policjanta

Na Placu Krakowskim doszło do bijatyki kilku młodych mężczyzn. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli pod wpływem alkoholu. Wydarzenie zostało zarejestrowane przez kamery. Uczestnikom bójki udzielono pomocy medycznej.

Policja Gliwice

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 sierpnia na Placu Krakowskim. Około godziny 17:30 na placu zgromadziło się kilka 16, 17 i 18-latków. Młodzi mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. W trakcie bijatyki użyte zostało niebezpieczne narzędzie.

- Groźnie wyglądające zajście zostało zarejestrowane na kamerach miejskich. Jako pierwsi na miejscu byli funkcjonariusze straży miejskiej, którzy udzieli niezbędnej pierwszej pomocy poszkodowanym - wyjaśnia podinsp. Marek Słomski, oficer prasowy KMP w Gliwicach.

Naruszyli nietykalność cielesną

Na miejscu po kilku minutach zjawili się gliwiccy funkcjonariusze, którzy przystąpili do zatrzymań młodych chuliganów. 18-letni mieszkaniec Gliwic naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy, natomiast 17-latek znieważył innego policjanta. Na miejscu interweniowało kilkunastu funkcjonariuszy policji.

Śledczy z gliwickiej komendy przeanalizują monitoring miejski. Niewykluczone są także dalsze zatrzymania. Za udział w bójce wszystkim uczestnikom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto 18 i 17-latek odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców