Były wiceprezydent nowym komisarzem Tychów? „Sprawa jest w toku”

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba został wybrany do Senatu RP, więc na jego miejsce powołano komisarza. Po dwóch miesiącach ma dojść do zmiany. – Sprawa jest w toku – przekazał ŚLĄZAG-owi wojewoda Marek Wójcik.

fot. UM Tychy
Maciej Gramatyka namaszczony przez Andrzeja Dziubę

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba został niedawno wybrany do Senatu RP. Miastem rządził przez 23 lata.

Ówczesny premier Mateusz Morawiecki (PiS) na komisarza, który powinien zarządzać do wyborów samorządowych, wyznaczył 14 listopada 2023 roku Bogdana Białowąsa – emerytowanego prezesa miejskiej spółki, zajmującej się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami, wydawaniem gazety oraz prowadzeniem portalu internetowego, a także zarządzaniem infrastrukturą telekomunikacyjną. Byłego pracownika branży górniczej i działacza „Solidarności”.

Nowy komisarz w Tychach

Po tym, jak władzę przejęła nowa koalicja (Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowa Lewica), zaczęto odwoływać komisarzy, których powołała poprzednia ekipa. Czy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wpłynął już wniosek o zmianę tyskiego komisarza? Z naszych informacji wynika, że tak (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

– Sprawa jest w toku. Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, dopóki nie zapadnie taka decyzja – przekazał ŚLAZAG-owi wojewoda Marek Wójcik, były poseł Platformy Obywatelskiej.

Nowym komisarzem ma zostać Maciej Gramatyka (KO) – wiceprezydent miasta w gabinecie Andrzeja Dziuby, który został już przez niego namaszczony na swojego następcę i wystartuje w zbliżających się wyborach samorządowych.

– Pokazaliśmy, że jest w planie pewna kontynuacja. Oczywiście nowe pomysły na pewno też, ale to, co ważne w polityce, szczególnie lokalnej, to pewna sztafetowość – dobrze zapoczątkowane zmiany, dobre projekty powinny być kontynuowane, niezależnie od tego, kto następny przyjdzie – powiedział Maciej Gramatyka w Radiu Piekary.
Rok 2024

Może Cię zainteresować:

Śląski QUIZ na rok 2024. Jak zmienić swoje życie, odnaleźć szczęście i czy na pewno trzeba szporować?

Autor: Marcin Zasada

03/01/2024

Marek Gzik

Może Cię zainteresować:

Młodzież chętniej wybiera Kraków niż Katowice. Prof. Marek Gzik: „Oferta wcale nie jest gorsza, ale...”

Autor: Patryk Osadnik

03/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon