Capsule wardrobe, czyli jak wyznaczać trendy i zaoszczędzić pieniądze

Stworzenie wymarzonej stylizacji spędza sen z powiek wielu Polkom i to każdego dnia. Być może problemem nie jest różnorodność ubrań, a ich nadmiar. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie szafy kapsułowej, która zaoszczędza czas i pieniądze. Jak ją zbudować? Szczegóły poniżej.

Capsule wardrobe, czyli jak wyznaczać trendy i zaoszczędzić pieniądze

Capsule wardrobe – co to właściwie jest?

Capsule wardrobe, czyli szafa kapsułowa to koncepcja zarządzania własną garderobą, która przywędrowała do nas z zagranicy. Sam pomysł zrodził się w latach 70.XX w Londynie. To właśnie tam, Susie Faux wykorzystała go po raz pierwszy swoim butiku. Świat mody błyskawicznie go podłapał, czego dowodem jest słynna kolekcja Donny Karan, licząca tylko 7 elementów. Naturalnie nasuwa się pytanie, z czego składa się szafa kapsułowa? A no, z ograniczonej liczby klasycznych ubrań, które nigdy nie wychodzą z mody i co najważniejsze, idealnie do siebie pasują. Dobrze dobrana szafa kapsułowa pozwala bawić się stylizacjami, a przy okazji skraca czas na poszukiwania idealnego outfitu.

Jak stworzyć szafę kapsułową od podstaw?

Aby stworzyć dobrze funkcjonującą szafę kapsułową, należy pożegnać się z sezonowymi zakupami. Zgadza się, detoks zakupowy pełną parą! Płeć piękna może skupić się na ponadczasowych elementach swojej garderoby, zwłaszcza ich jakości. Najnowsze trendy idą w zapomnienie i bardzo dobrze, przecież ciągle się zmieniają. Kolejnym krokiem w drodze do sukcesu jest dokładne uporządkowanie szafy. Na pierwszy ogień idą dawno nienoszone ubrania. Następnie właścicielki szaf muszą zdecydować w jakich ciuchach, a także dodatkach czują się najlepiej. Wówczas będą w stanie określić swój styl i tym samym sporządzić listę klasycznych elementów garderoby.

Pośpiech nie jest wskazany

Zgadza się. Porządkowanie szafy, a następnie kompletowanie capsule wardrobe to proces. U jednych będzie on przebiegał krócej, zaś u innych nieco dłużej. Niemniej, liczy się efekt końcowy, a nie tempo organizacji i warto o tym pamiętać. Kiedy szafa zostanie dokładnie uporządkowana, pora na zakupy. Czym się kierować przy wyborze uniwersalnych ubrań? W pierwszej kolejności warto wybrać dwa kolory, które będą idealnie ze sobą współgrały. Po drugie, trzeba zapomnieć o najnowszych czy sezonowych trendach. Płeć piękna powinna się skupić wyłącznie na ubraniach, podkreślających ich naturalne walory sylwetki i jednocześnie ukrywające jej mankamenty. O czym jeszcze należy pamiętać? O wygodzie. Nowe elementy garderoby powinny sprawdzić się zarówno w pracy, domu, podczas spotkania ze znajomymi czy na spacerze.

Ubrania must have it!

Każda szafa kapsułowa powinna składać się ubrań, które można założyć na górę (tzn. koszula, t-shirt, bluzka) i na dół (tzn. szorty, spódniczka, spodnie). Dobrze by było, aby w szafie pojawiły się rzeczy jednoczęściowe, jak sukienki lub kombinezony oraz ubrania, które ogrzeją ramiona podczas zimniejszych miesięcy, a nie będą tylko modnym dodatkiem (np. bluza, sweter, żakiet). Nie da się ukryć, że tworzenie szafy kapsułowej od podstaw może wiązać się z dużym wydatkiem. W takim wypadku, warto sprawdzić oferty ulubionych sklepów. Kto wie, może akurat trwają w nich sezonowe wyprzedaże czy specjalne promocje. Dobrym przykładem jest Lovita kod rabatowy lub Hers kod rabatowy, To właśnie te kody, dają specjalną zniżkę na wybrane elementy garderoby i nie tylko.

A co z dodatkami?

W tym wypadku również należy postawić na minimalizm. Zarówno paski, biżuteria, apaszki czy nakrycia głowy powinny idealnie komponować się z elementami szafy kapsułowej. Wyjątkiem są oczywiście buty i torebki dostosowane do danej okazji czy aktualnej pory roku. Osoby, które zdecydują się na stworzenie szafy kapsułowej z pewnością nie będą zawiedzione. Z jednej strony zaoszczędzą czas, pieniądze, a z drugiej? Zadbają o naturalne środowisko.

Capsule wardrobe – szafa, w której stawia się na klasykę i minimalizm

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon