Ciężarówka ZNOWU zerwała trakcję tramwajową w Sosnowcu! To prawdziwa plaga. Winne jest oznaczenie na wiadukcie?

To już nie jest śmieszne. Trzeci raz w tym tygodniu samochód ciężarowy utknął na torowisku tuż przed wiaduktem na ulicy Piłsudskiego w Sosnowcu. Drugi raz zerwana został trakcja tramwajowa. Kierowcy łapią się za głowę i pytają: Dlaczego TIR-y zawracają na torowisku już po przejechaniu pod bramownicą?

Ciężarówka zerwała trakcje w Sosnowcu

Gdyby nie liczne dowody zdjęciowe, to pomyślelibyśmy, że to nie dzieje się naprawdę. Trzeci dzień z rzędu samochód ciężarowy próbował bezskutecznie zawrócić na torowisku tuż przed wiaduktem na ulicy Piłsudskiego w Sosnowcu. Drugi raz doszło do zerwania trakcji tramwajowej. Kierowcy łapią się za głowę i pytają jak to możliwe. Przedstawiciele służb również zastanawiają się, dlaczego po raz kolejny część miasta została sparaliżowana przez próbującą zawrócić przed wiaduktem ciężarówkę.

- Kierowca ciężarówki wystraszył się, że nie zmieści się pod wiaduktem i postanowił zawrócić, zrywając przy tym trakcję tramwajową. Badanie alkomatem u 36-letniego mężczyzny wskazało na obecność 0.6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - przekazała nam podkom. Sonia Kepper, rzecznik sosnowieckiej policji

Tramwaje śląskie już wyłączyły napięcie trakcji. Obecnie wiadukt na ulicy Piłsudskiego w kierunku Milowic jest nieprzejezdny. Służby uwijają się jak w ukropie, żeby udrożnić ruch tuż przed nadejściem popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka