Coraz bliżej głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim. Na razie czas na odwołania

Pod głosowanie w tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego trafi co najmniej 113 projektów. Taki przynajmniej jest stan na dzisiaj. Pomysłodawcy negatywnie ocenionych w pierwszej fazie projektów mają bowiem jeszcze kilka dni na składanie ewentualnych odwołań, więc ostateczna lista może jeszcze ulec zmianie.

Budzet obywatelski marszalkowski

Ponad 150 projektów zgłosili mieszkańcy regionu w tegorocznej, piątej już edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Finalnie weryfikację merytoryczną przeszło 113, przy czy nie jest to jeszcze lista projektów, które trafią pod rozpoczynające się za niespełna miesiąc głosowanie. Taką listę zarząd województwa zatwierdzi dopiero po rozpatrzeniu ewentualnych odwołań, zgłoszonych przez autorów tych projektów, które w toku weryfikacji merytorycznej zostały ocenione negatywnie. A jest ich niemało, bo aż 40.

Odrzucono m.in.

  • pomysł budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Czarnej Przemszy w Będzinie i Dąbrowie Górniczej,
  • uruchomienia patroli pierwszej pomocy medycznej na hulajnogach elektrycznych w parkach wybranych miastach regionu,
  • bezpłatnych badań densytometrycznych w piekarskiej „urazówce”,
  • turystyczny projekt „Korona Trójwsi”.

Na ewentualne wniesienie odwołania od takiej oceny jest czas do 27 lipca 2023 r. (decyduje data wpływu odwołania do Urzędu). W odwołaniu należy m.in. wskazać swoje zastrzeżenia do oceny zadania wraz z ich uzasadnieniem.

Samo głosowanie rozpocznie się 19 sierpnia i trwać będzie do 12 września. Wyniki i listę zadań, które trafią do realizacji poznamy do 11 października.

W tegorocznej edycji Marszałkowskiego BO Województwa Śląskiego
do podziału jest 5 mln zł, z czego 3,5 mln zł ma zostać przeznaczone na realizację projektów wojewódzkich (EKO), zaś 1,5 mln zł zostanie podzielonych pomiędzy siedem grup powiatów – tzw. „podregionów”.

Place zabaw katowice

Może Cię zainteresować:

Prawie 500 wniosków do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu w Katowicach. Czas na weryfikację

Autor: Michał Wroński

06/05/2023

Wieża Eiffla

Może Cię zainteresować:

Wieża Eiffla stanęła w Rybniku! Powstała dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Autor: Tomasz Stankiewicz

17/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon