Czarzasty w Jastrzębiu: Opozycja jest dogadana i po wyborach stworzy rząd

Uprzejmie wszystkich informuję, całą Polskę, że opozycja jest dogadana, że opozycja wspólnie planuje przyszłość, że opozycja wspólnie stworzy rząd i opozycja się nie da skłócić - powiedział Włodzimierz Czarzasty, lider Lewicy podczas spotkania z wyborcami w Jastrzębiu-Zdroju.

Włodzimierz Czarzasty / Facebook
Włodzimierz Czarzasty

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty był w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju. Na konferencji prasowej zapowiedział zjednoczenie opozycji przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

- Opozycja jest dogadana, wspólnie planuje przyszłość, stworzy rząd i nie da się skłócić - mówił Czarzasty. Zapowiedział, że już we wtorek na zaproszenie byłych prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego, odbędzie spotkanie wszystkich sił politycznych, następne spotkanie liderów wszystkich frakcji politycznych opozycyjnych. Na spotkaniu ma być Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, Robert Biedroń i Adrian Zandberg.

Czarzasty podkreślał, że spotkanie odbędzie się w 25-lecie rozpoczęcia negocjacji w sprawie wejścia Polski do NATO, ma w nim wziąć udział także ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. — Zastanówcie się państwo przez chwilę razem, wspólnie z nami, co by było, gdyby Polska w tej chwili nie była w NATO, albo co by było, gdyby Polska nie była w UE – dodał współprzewodniczący Nowej Lewicy.

— To pokazuje, że opozycja pójdzie wspólnie do wyborów i będzie walczyła o władzę i walczyła o to, żeby sprawując tę władzę swoje ideały programowe realizować (...) O tym uprzejmie wszystkich informuję, całą Polskę, że opozycja jest dogadana, że opozycja wspólnie planuje przyszłość, że opozycja wspólnie stworzy rząd i opozycja się nie da skłócić – oświadczył.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon