Czołowe zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na autostradzie A4. Jeden z kierowców nie żyje

Na autostradzie A4 na granicy woj. opolskiego i śląskiego doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Śmierć na miejscu poniósł 44-letni mieszkaniec województwa opolskiego, drugi z kierowców został przetransportowany do szpitala w woj. śląskim.

Do tragicznego zdarzenia doszło przed godziną 4 we wtorek, 23 sierpnia. Na 281 km autostrady A4 miedzy węzłami Strzelce Opolskie i Łany w kierunku Katowic, czołowo zderzyły się ze sobą dwa samochody ciężarowe, jeden z pojazdów miał przebić bariery separujące pasy ruchu. Ze wstępnych ustaleń wynika, na skutek uderzenia oba pojazdy zapaliły się.

Śmierć poniósł jeden z kierowców

Na miejscu wypadku śmierć poniósł 44-letni mieszkaniec województwa opolskiego. Drugi z kierowców, 45-letni mężczyzna z uwagi na poniesione obrażenia został przetransportowany do śląskiego szpitala.

Jak wyjaśnia kpt. Elżbieta Zalewska, oficer dyżurna opolskich strażaków, jeden z pojazdów uległ całkowitemu zapaleniu, natomiast w drugim zaczęła płonąć tylko kabina. Kierowca z tego pojazdu został wyciągnięty przez świadków zdarzenia. Natomiast drugi mężczyzna, z uwagi na całościowy pożar, pozostał niewyciągnięty z kabiny - zginął na miejscu.

Na miejscu od kilku godzin pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wykonują czynności, które pomogą ustalić dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. W chwili obecnej droga jest zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia na tym odcinku mogą potrwać do godziny 13.

- Wytyczono następujące objazdy w kierunku Wrocławia: w. Łany -DK 40 - DW 907 - DK 94 - DW 426- w. Kędzierzyn-Koźle, w kierunku Katowic: w. Kędzierzyn-Koźle - DW426 - DK 40- w. Łany" - poinformowała GDDKiA.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon