Czy po śląsku i o Śląsku da się zrobić stand-up z prawdziwego zdarzenia? Tego dowiemy się 6 lipca w zabrzańskim kinie Roma

Już 6 lipca Stowarzyszenie WRAZIDLOK, Łaukasz Zimnoch i Józef Krzyk zapraszają do kina Roma w Zabrzu na śląski stand-up pod tytułem „Śląska historia niesamowita”. Wieczór ze śląskimi wicami odbędzie się o godzinie 17.00, w sobotę 6 lipca. Czy menager w korporacji i publicysta są w stanie rozbawić widzów, a jednocześnie skłonić ich do refleksji nad skomplikowaną historią naszego regionu?

Zimnoch krzyk

Kto zaprasza na stand-up?

Organizatorem wieczoru jest Stowarzyszenie WRAZIDLOK. Stowarzyszenie zrzesza ekspertów i pasjonatów historii Górnego Śląska. WRAZIDLOKi zajmują się edukacją w zakresie wszystkiego, co śląskie. Organizują prelekcje edukacyjne w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Prezesem Stowarzyszenia WRAZIDLOK jest Łukasz Zimnoch – doktor nauk politycznych i menager medialny. To on wystąpi w roli jednego z prowadzących wieczór w Kinie Roma. Drugim stand-uperem będzie Józef Krzyk – historyk i publicysta, autor książek dotyczących Górnego Śląska, a także autor tekstów w ŚLĄZAGU.

Czy aktywiści regionalni są w stanie rozbawić widzów?

Stand-up pod tytułem „Śląska historia niesamowita” skupi się na górnośląskiej historii. Prowadzący podzielą się ciekawostkami o naszym regionie, których próżno szukać w szkolnych podręcznikach. Czego możemy się spodziewać?

- O Śląsku wiele się mówi, ale dyskusja sprowadza się głównie do sloganów. Od paru lat zarządzam grupą przewodników w Stowarzyszeniu WRAZIDLOK. Oprowadzamy po całym Śląsku. Często pytamy uczestników wycieczek, ile o naszym regionie dowiedzieli się w szkole? Najczęstsza odpowiedź to: Nic.
Stand-up, pomimo że wziął się z kultury niskiej, przez lata mocno się rozwinął i świetnie sprawdza się w edukacji. Podczas naszego występu zapoznamy publiczność z historią Górnego Śląska, o której nie mówi się w polskiej szkole. – mówi nam Łukasz Zimnoch.

Stand-up odbędzie się 6 lipca 2024 roku w Kinie Roma, w Zabrzu przy ul. Padlewskiego 4. Rozpocznie się o godzinie 17.00. Spokojnie, organizatorzy przekonują, że wydarzenie nadaje się dla dzieci, a do 12 roku życia wstęp jest bezpłatny. Bilety dla dorosłych kosztują 20 złotych (25 w dniu wydarzenia). Biletem jest potwierdzenie wpłaty cegiełki na Stowarzyszenie WRAZIDLOK. Rezerwacji miejsc można dokonać tutaj: https://WRAZIDLOK.org/aktualno...;

Ogrod sniadaniowy ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Ogród Śniadaniowy Śląskiego Teatru Impresaryjnego w Rudzie Śląskiej - już w sobotę

Autor: Jacek Skorek

03/07/2024

Tarnowskie gory cmentarz zydowski

Może Cię zainteresować:

Poznajcie historię tarnogórskich Żydów. Już dziś pierwsza Środa na Gliwickiej

Autor: Urszula Gołkowska

03/07/2024

Piekary slaskie zumba

Może Cię zainteresować:

Aktywne niedziele w Piekarach Śląskich. Czas na zumbę

Autor: Urszula Gołkowska

03/07/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon