Czy to czas na zmiany w Sejmie? Andrzej Sośnierz powątpiewa we wcześniejsze wybory. Prawdopodobieństwo jak upadku meteorytu

Kilka kadencji jestem już posłem i ze zdziwieniem patrzę, jak grupa śląskich posłów jest słaba w Sejmie, mimo że jest największa. Ta grupa, która mogłaby czasami tupnąć - mówił Andrzej Sośnierz, poseł koła Polskie Sprawy, w studiu Radia Piekary.

FB Andrzej Sośnierz
Andrzej Sośnierz

W Sejmie widoczna jest od lat wojna między dwiema partiami - Platformą Obywatelską oraz Prawem i Sprawiedliwością. Posłowie nie potrafią stworzyć jednego koła parlamentarnego, a w dodatku poszczególne ugrupowania polityczne tworzą swoje własne, odrębne.

Wydaje mi się, że w Polsce zapotrzebowanie jest na coś innego, bo wojna, którą od wielu lat toczą PIS i Platforma angażuje, ale nie jest konstruktywna. Sądzę, że wiele osób chciałoby zadbać o polskie sprawy nie tylko partyjnie. Sejm się bardzo rozdrobnił, mieści małe, tworzące się grupy.

Koło się powiększa

Do tej pory l Polskie Sprawy znajdowało się czterech członków. Ale jak zapowiada Andrzej Sośnierz, powiększy się ono o dwóch kolejnych. Stowarzyszenie ma charakter centroprawicowy i konserwatywno-liberalnym, więc zdaniem Sośnierza mogliby współpracować z PiS-em czy PO, ale...

Ze skrajną lewicą nie da się współpracować - mówi Andrzej Sośnierz..

Od jakiegoś czasu pojawiają się w mediach informacje o wcześniejszych wyborach parlamentarnych. Poseł Sośnierz nie uważa, by miało do tego dojść:

Moim zdaniem wcześniejsze wybory nie odbędą się. Natomiast jakieś prawdopodobieństwo każdego zdarzenia istnieje, np. że za chwilę spadnie tutaj meteoryt. Ale przypuszczam, że raczej nie.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Andrzej Sośnierz Sejm 2016

Siódma fala koronawirusa? Sośnierz: "Państwo znowu abdykuje"

Dominik Kolorz

Marsz Solidarności na Warszawę? Dziś rozmowy z premierem

Wanda Nowicka

"Odra? Wszyscy czekają, aż temat umrze śmiercią naturalną"

Sejmik Województwa Śląskiego

Czy radni sejmiku raz jeszcze zaufają ekipie marszałka?

Grazyna dziedzic

Zmarła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej

Michał Sporoń II LO Staszic

Michał Sporoń wytacza proces cywilny Barbarze Dziuk

Dworzec Sądowa Katowice

Dworzec przy Sądowej jednak nie imienia Kutza? Będzie ulica