Damian Dąbrowski ostrzega: Sezon grzewczy przyjdzie w tym roku wcześniej. Idą chłody

Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic przedstawił swoją prognozę pogody na drugą połowę września. Nie ma dobrych wiadomości. Sezon grzewczy przyjdzie w tym roku wcześniej, bo czeka nas mocno odczuwalny spadek temperatury.

Krzysztof Malinowski /GZM
Damian Dąbrowski

Węgla nie ma lub jest bardzo drogi. Rosną ceny energii i koszty ogrzewania domów. Gdy przyjdzie zima, będą problemy. A wiele wskazuje na to, że sezon grzewczy zaczniemy w tym roku wcześniej, bo nad Polskę nadciąga front chłodnego powietrza. Będzie zimno. Ostrzega Damian Dąbrowski.

Król pogody ze Świętochłowic w swojej najnowszej prognozie pogody wskazuje na to, że noce już za chwilę będą bardzo zimne, a w mniejszych budynkach zrobi się na tyle chłodno, że trzeba będzie zacząć sezon grzewczy.

Dąbrowski przewiduje, że jeszcze w tym tygodniu w ciągu dnia spadnie do 15 stopni Celsjusza i do około 8 stopni w nocy. Będzie też deszczowo. W środę popołudniu może mocno popadać. Przelotne opady zapowiadane są też w czwartek i piątek.

A co dalej?

- Wiele wskazuje na to, że do końca drugiej dekady września o powrocie ciepłej pogody nie ma mowy, wręcz przeciwnie, pogłębi się chłodna cyrkulacja i dni oraz noce staną się dużo chłodniejsze - przewiduje Damian Dąbrowski

Damian Dąbrowski, twórca strony pogodadlaslaska.pl

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

Autor: Katarzyna Pachelska

29/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców