Damian Dąbrowski: Złota Polska Jesień do końca października. Pojawi się dwójka z przodu

Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic, przedstawił właśnie swoją nową autorską prognozę pogody, z której wynika, że Złota Polska Jesień zostanie z nami aż do końca października. Ma być słonecznie i ciepło, a prawdzie ochłodzenie przyjdzie dopiero w listopadzie.

Krzysztof Malinowski /GZM
Damian Dąbrowski

W ostatnich dniach na Śląsku mogliśmy się cieszyć piękną słoneczną aurą. Do tego temperatura była bardzo przyjemna, więc wszelkie jesienne spacery, głównie w parkach, były czymś, co chętnie praktykowali mieszkańcy regionu. Jak długo potrwa ta sielanka? Kiedy przyjdzie ochłodzenie i załamanie pogody? Damian Dąbrowski przedstawił najnowszą prognozę i trzeba przyznać, że jest ona bardzo krzepiąca, bowiem wynika z niej, że Złota Polska Jesień jeszcze z nami trochę zostanie.

W czwartek w regionie małe zachmurzenie i sporo przejaśnień. Temp. max. po południu ok. 15/17°C. Noc z czwartku na piątek przyniesie wprawdzie chwilowe ochłodzenie, ale w kolejnych temperatura będzie wzrastać. Przetrwać trzeba będzie jeszcze tylko piątek, bo miejscami mogą pojawić się przelotne opady. A co dalej?

- W najbliższych dniach mogą nam się przydać o porankach skrobaczki do szyb, ale czy to już oznacza trwałe ochłodzenie i pochód ku zimie? Z moich najnowszych i dogłębnych analiz pola ciśnienia nad Europą wynika, że jeszcze w drugiej dekadzie października jest szansa na wzrost temperatury i pojawienie się w prognozach nawet dwójki z przodu - zapowiada Damian Dąbrowski.

I takie prognozy pogody lubimy!

Damian Dąbrowski

Może Cię zainteresować:

Jeszcze będzie pięknie. Damian Dąbrowski zapowiada polską złotą jesień

Autor: Arkadiusz Nauka

03/10/2022

Damian Dąbrowski, twórca strony pogodadlaslaska.pl

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

Autor: Katarzyna Pachelska

29/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon