Damiana Dąbrowskiego prognoza pogody na Wielkanoc. Śląski ekspert ma dla nas złe wieści

Każdy oczekuje, że święta wielkanocne będą słoneczne, ciepłe, w sam raz na wiosenny rodzinny spacer. Wielkanoc 2022 niestety nie zapowiada się dobrze pod względem pogody. Potwierdza to najpopularniejszy synoptyk ze Śląska, Damian Dąbrowski.

Katarzyna Pachelska
Damian Dąbrowski

Święta wielkanocne tuż-tuż. Sobota święcenia pokarmów już 16 kwietnia, a Niedziela Wielkanocna - 17 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny (i śmigus-dyngus zarazem) - 18 kwietnia.

Te najbardziej wiosenne ze wszystkich polskich świąt w tym roku niestety rozczarują nas aurą. Potwierdza to w swojej najnowszej prognozie pogody Damian Dąbrowski, twórca ultrapopularnego bloga pogodadlaslaska.pl.

Damian Dąbrowski to najbardziej popularny specjalista od pogody na Śląsku, twórca profilu na Facebooku Prognoza Pogody - Damian Dąbrowski. Na co dzień mieszka w bloku w Świętochłowicach i pracuje jako nauczyciel geografii w dwóch świętochłowickich szkołach.

Wywiad z Damianem Dąbrowskim przeczytasz tu: Jego pogoda dla Śląska zawsze się sprawdza. Damian Dąbrowski – śląski mistrz prognozowania pogody

Choć Damian Dąbrowski jak ognia unika prognozowania dalszego niż trzy dni, bo twierdzi, że dłuższe prognozy w naszym zmiennym klimacie się nie sprawdzają, pokusił się o wyznaczenie trendów pogodowych dla Wielkanocy 2022.

"Podtrzymuję jednak moją ostatnią prognozę, że o ciepłych wiosennych świętach możemy zapomnieć" - pisze ekspert od pogody. To tym większy cios w nasze serca, że przed Wielkanocą czeka nas jeszcze kilka naprawdę (do nawet 20 stopni) ciepłych dni.

W sobotę wielkanocną Polskę weźmie w posiadanie zimne powietrze z północy, a temperatury będą tylko jednocyfrowe. Na plusie - rzecz jasna. W niedzielę można zapomnieć o przyjemnym, wiosennym spacerze. Temperatura nie przekroczy 10 stopni, a nad ranem mogą się nawet pojawić przymrozki.

Więcej: pogodadlaslaska.pl/najpierw-uderzy-wiosna-a-potem/

Również państwowa instytucja, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wieszczy, że pod koniec tygodnia czeka nas ochłodzenie. Do tego dojdą dość silne porywy wiatru.

Od piątku do niedzieli będzie robiło się coraz chłodniej. Zacznie napływać powietrze z północnych regionów kontynentu. Miejscami wystąpi przelotny deszcz, od soboty także deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 9°C do 15°C, w sobotę i niedzielę od 4°C na północy kraju do 10°C na południu i zachodzie. Pod koniec tygodnia nasili się prędkość północnego wiatru. Porywy mogą dochodzić do 60 km/h.

Czyżbyśmy Wielkanoc mieli więc spędzić tylko za stołem i przed telewizorem?

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ukraińska Wielkanoc

Wielkanoc po ukraińsku? Takie tradycje mają na wschodzie

Kalety orszak trzech króli

Orszak Trzech Króli w Kaletach 2023

Tarnogórski Jarmark Świąteczny

Tarnogórski Jarmark Świąteczny 2022. Zobaczcie zdjęcia

Bransoletka

Brokat traktował węgiel jak diamenty zanim to było modne

Jakub Bednarz i jego sokół

Najszybsze zwierzę świata pilnuje bezpieczeństwa na lotnisku

Finał Miss Polski 2022

Paulina Basek z Katowic w finale Miss Polonia

Bartosz Skwarna

Trwa „Tydzień dla Serca”. Jak na Śląsku dbać o nie cały rok?