Dariusz Wójtowicz o RPIS: "Samorządy stracą ogromne pieniądze na Polskim Ładzie"

Gościem programu Rozmowa Dnia w Radiu Piekary był Dariusz Wójtowicz. Prezydent Mysłowic poinformował, że miasto otrzymało 35 miliony złotych na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego oraz remont budynku liceum. Kwota została przyznana w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Jest jednak jedno "ale".

Google
Dariusz Wójtowicz dziekuję politykom za dofinansowanie

W ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Mysłowice otrzymały 35 milionów złotych na budowę placówki i remont budynku liceum. W łącznej puli państwa było 30 mld złotych. Wyniki drugiego naboru zostały ogłoszone 30 maja przez premiera Morawieckiego. Dariusz Wójtowicz wyjaśnia że miasto w związku z wprowadzeniem Programu Polski Ład straci tą samą sumę.

- Samorządy stracą ogromne pieniądze na Polskim Ładzie. Jednak z informacji, które do nas dochodzą wiemy, że ma być wsparcie rządowe, żeby wyrównać te kwoty - wyjaśnia prezydent Mysłowic.

Zdaniem Wójtowicza przyznane dofinansowanie jest pewnego rodzaju przejawem polskiej mentalności. - Polacy tak mają, że tworzą sobie problemy, później je rozwiązują i czują się potrzebni.

Morawiecki pomaga jak może

Prezydent Mysłowic doprecyzował, że największego wsparcia udzielił Mateusz Morawiecki, premier Polski. - Uważam, że jeżeli ktoś czyni coś dobrego to należy mu podziękować, niezależnie od tego z jakiej jest opcji.

Wójtowicz oddala oskarżenia prowadzącego, iż podziękował 14. posłom z partii PiS. Wśród nich znaleźli się także politycy z innych opcji. Wyjaśnia, że placówka szkolna w dzielnicy Larysz-Hajdowizna wymaga gruntownego remontu. Walka o przyznanie środków na ten cel trwała od 15. lat. Oprócz samego budynku wyremontowana zostanie także elewacja I LO, co będzie najlepszym prezentem dla szkoły, która w tym roku obchodzi swoje stulecie.

- Oczekiwaliśmy wsparcia rządowego, ponieważ budynek placówki przechylił się do tego stopnia, że nauczyciele nie mogli prowadzić tam zajęć - podkreśla.

14. polityków dołożyło cegiełkę

Włodarz uzasadnia, że podziękowania należały się 14. politykom za pomoc w uzyskaniu środków na obligatoryjne remontu placówek szkolnych.

- Przed nami kolejne wyzywanie, uważam że jeżeli będziemy w dobrych relacjach i będziemy się wzajemnie wspierać i jeden drugiemu podziękuje i pokaże, że dołożył swoją cegiełkę to będzie między nami dobra atmosfera. Jeżeli ktoś jest uprzejmy, to później dzieje się dobrze - kwituje.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Morawiecki Mateusz

„Mateusz Morawiecki to najlepszy poseł w historii Mysłowic"

PWiK w Knurowie - woda knurów

Czeka nas podwyżka wody w Knurowie?

Rafał Piech

Rafał Piech. Siemianowice, Matka Boska i koronasceptyzm

Ruda Śląska Rynek

"Szklany sufit" i swojskość. Przed II turą w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska

Kto zostanie prezydentem Rudy Śląskiej? Debata kandydatów

Jerzy Gorzelik

Jerzy Gorzelik odchodzi z ŚPR. "Ruda Śląska przelała czarę"

Samorządowcy wsparli Michała Pierończyka

Działacze Nowoczesnej wesprą kampanię Michała Pierończyka