Darmowe dojazdy na Industriadę komunikacją miejską i pociągami Kolei Śląskich

Na odbywającą się w sobotę (3 września) Industriadę - Święto Szlaku Zabytków Techniki – można będzie dojechać za darmo komunikacją miejską i pociągami Kolei Śląskich. Trzeba jednak wcześniej dopełnić niewielkich formalności.

PKP PLK
Pociąg Kolei Śląskich

Tegoroczna Industriada odbywać się będzie jednocześnie w 41 lokalizacjach, położonych w 25 miastach województwa śląskiego. Aż 29 z tych lokalizacji znajduje się na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wydarzenia związane ze Świętem Szlaku Zabytków Techniki będą odbywać się od Mysłowic po Gliwice i od Dąbrowy Górniczej po Tychy.

Z myślą o wybierających się na Industriadę w ofercie Zarządu Transportu Metropolitalnego pojawią się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. W sobotę (3 września) od godziny 8 do 22 uczestnicy wydarzenia będą mogli bezpłatnie skorzystać z blisko 400 linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych. Aby skorzystać z oferty, wystarczy zaopatrzyć się w specjalny kupon, dostępny do pobrania ze strony internetowej Industriady. Jeden kupon upoważnia do bezpłatnych przejazdów jedną osobę. W przypadku kontroli biletów wystarczy kupon okazać – albo w formie wydrukowanej, albo na ekranie telefonu.

Ofertę bezpłatnych przejazdów dla uczestników Industriady przygotowały również Koleje Śląskie. Pasażerowie chcący skorzystać z tej opcji muszą dokonać internetowej rezerwacji (link do rezerwacji miejsc znajduje się na stronie internetowej przewoźnika), a następnie rezerwację tą wymienić na bezpłatny bilet uprawniający do przejazdu. Wymiany tej będzie można dokonać w dniu wydarzenia w kasach biletowych Kolei Śląskich, bądź u obsługi pociągu bezpośrednio po wejściu do pojazdu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom ulica Dworcowa

Bytomska Dworcowa dziś u kresu wielkiego remontu. A kiedyś?

ZSW Zawada

Industriada bez wodociągów Zawada. Powód? Wojna w Ukrainie

Planetarium śląskie Dąbrowski

Co Damian Dąbrowski będzie robił w Planetarium Śląskim?

Pogoria I i III

Ponownie można pływać w Pogorii I i Pogorii...

Pałac w Czarnym Lesie

Nieznane pałace województwa śląskiego. Kierunek: weekend?

Absurdy Katowic. To może brzmieć jak żart, ale...

14 najzabawniejszych absurdów i paradoksów Katowic

Tarnowskie Góry kopalnia srebra

Szkoły mogą otrzymać 80% zniżki na wycieczkę do TG