Dawid G. zatrzymany w związku z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki Rybnika

Mundurowi zatrzymali Dawida G. Mężczyzna był poszukiwany w związku z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki Rybnika. Uciekł... w samych spodenkach.

KMP Rybnik
Zatrzymany Dawid G.

We wtorek, 1 listopada, późnym wieczorem kryminalni zatrzymali Dawida G. 35-latek ukrywał się w jednym z domów na terenie powiatu wodzisławskiego. Razem z nim w ręce mundurowych wpadło dwóch innych mężczyzn, którzy pomagali mi się ukryć.

- Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i wszystkim dziennikarzom, którzy pomogli policjantom w poszukiwaniach, publikując informacje oraz wizerunek podejrzanego w środkach masowego przekazu - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Przypomnijmy, że Dawid G. był poszukiwany w związku z próbą zabójstwa 35-letniej mieszkanki Rybnika. Z miejsca zdarzenia uciekł półnagi. Miał na sobie tylko spodenki i torebkę przewieszoną przez ramię.

- Uwaga! Poszukiwany może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia. Proszę zachować ostrożność i nie próbować zatrzymać go na własną rękę - ostrzegali śledczy.

Wizerunek 35-latka został opublikowany za zgodą Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

Funkcjonariusze ze względu na dobro śledztwa nie udzielali i nadal nie udzielają szczegółowych informacji na temat tej sprawy.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Za ukrywanie sprawcy przestępstwa można trafić do więzienia na pięć lat.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon