Debata i warsztaty języka śląskiego na Campusie Polska Przyszłości

Ponad 1300 młodych osób ma wziąć udział w tegorocznym Campusie Polska Przyszłości. Jedna z debat będzie dotyczyła języka śląskiego i mniejszości śląskiej. Zaplanowano także warsztaty języka śląskiego. - W ten sposób mamy zamiar dotrzeć do osób, które nie są związane ze Śląskiem - wyjaśnia Monika Rosa.

FB: Campus Polska Przyszłości
Campus Polska Przyszłości Rafał Trzaskowski

Campus Polska Przyszłości to wydarzenie organizowane przez środowisko związane z Rafałem Trzaskowskim i Platformą Obywatelską. - Dla młodych, aktywnych osób, które chcą mieć wpływ na to w jakim kierunku będzie rozwijała się Polska w następnych latach i pokoleniach - w ten sposób organizatorzy zachęcają do uczestnictwa.

Tegoroczna edycja Campusu Polska będzie się odbywała od 28 sierpnia do 1 września w Olsztynie. Zaplanowano około 200 wykładów, debat, warsztatów etc. W wydarzeniu udział weźmie ponad 1300 młodych osób.

Debata i warsztaty języka śląskiego na Campusie Polska Przyszłości

W programie Campusu Polska znalazła się także debata dotycząca języka śląskiego i mniejszości śląskiej. Wezmą w niej udział:

  • Monika Rosa (posłanka Nowoczesnej),
  • Maciej Kopiec (poseł Nowej Lewicy),
  • Łukasz Kohut (europoseł Nowej Lewicy),
  • Małgorzata Myśliwiec (profesorka Uniwersytetu Śląskiego),
  • Grzegorz Kulik (tłumacz języka śląskiego).
- W takim składzie będziemy rozmawiali o tym, czy polityka będzie sprzyjała Ślązaczkom i Ślązakom, czy wręcz przeciwnie - mówi Monika Rosa. - Chcemy, żeby dyskusja na temat języka śląskiego i mniejszości śląskiej wybrzmiała poza regionem. W ten sposób mamy zamiar dotrzeć do osób, które nie są związane ze Śląskiem, być może nigdy tutaj nie były, a nawet nie słyszały o tym, że język śląski i mniejszość śląska istnieją - dodaje.

Podczas Campusu Polska odbędą się także warsztaty języka śląskiego.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon