Decathlon nie wycofał się z Rosji. Park Śląski zerwał z nim współpracę przy Biegu Wiosennym

Park Śląski zerwał współpracę z siecią sklepów Decathlon, ponieważ ta nie wycofała się z rosyjskiego rynku. W związku z tym na szarfach medali i numerach startowych dla uczestników Biegu Wiosennego logo firmy zasłonięto flagą Ukrainy.

Park Śląski
Park Śląski zerwał współpracę z Decathlonem

W niedzielę, 20 marca, o godz. 10.00 z Pól Marsowych w Parku Śląskim biegacze wystartują na dziesięciokilometrową trasę 9. Biegu Wiosennego. Na mecie odbiorą pamiątkowe medale, jednak nieco inne, niż zakładali sami organizatorzy.

Na szarfach medali umieszczono bowiem loga partnerów biegu, wśród których znajdowała się sieć sklepów sportowych Decathlon. Park Śląski w ostatnim momencie zerwał współpracę z tą firmą, ponieważ - mimo inwazji na Ukrainę - nie wycofała się ona z rosyjskiego rynku.

- Podczas tegorocznej edycji Biegu Wiosennego za każdy przebiegnięty kilometr przekazujemy dwa złote na rzecz uchodźców z Ukrainy. W związku z tym działania nasze i Decathlonu, który zdecydował się pozostać w Rosji, są sprzeczne - komentuje Dagmara Piskorz, rzeczniczka Parku Śląskiego.

Logo Decathlonu na szarfach medali oraz numerach startowych zasłonięto flagą Ukrainy. Dla organizatorów i wolontariuszy to na pewno sporo pracy, ponieważ na bieg zapisało się online 1368 osób, a do rywalizacji można jeszcze dołączyć poprzez zapisy w biurze zawodów.

- Rozmawialiśmy z przedstawicielami Decathlonu, którzy z pełnym zrozumieniem podeszli do naszej decyzji. Nie ponosimy z tego powodu żadnych kosztów - podkreśla Dagmara Piskorz.

Decathlon, Auchan czy Leroy Merlin należą do francuskiego Stowarzyszenia Rodziny Mulliez, które podjęło decyzję o tym, aby nie wycofywać się z rosyjskiego rynku - biznesowo dla nich jednego z największych.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Krzysztof kubica gornik benevento

Wielkie pieniądze popłyną do Górnika. A co po wyprzedaży?

Kadzior damian piast gliwice

Lech Poznań chciał gwiazdę Piasta Gliwice i został wykiwany

295446585 428854415948020 5201282684791666101 n

Bez kibiców, ale u siebie. Polonia wraca na Olimpijską

Podolski

Lukas Podolski chciałby kupić Górnika Zabrze

Piekary food trucki

Zlot Food Trucków pod Kopcem Wyzwolenia

Szombierki Bytom - Ruch Radzionków

Szombierki na razie bezpieczne, ale potrzebują zwycięstw

Polonia Bytom nie obroni mistrzostwa MHL

Nie będzie drugiego tytułu. Hokeiści odpadają w półfinale