Decathlon nie wycofał się z Rosji. Park Śląski zerwał z nim współpracę przy Biegu Wiosennym

Park Śląski zerwał współpracę z siecią sklepów Decathlon, ponieważ ta nie wycofała się z rosyjskiego rynku. W związku z tym na szarfach medali i numerach startowych dla uczestników Biegu Wiosennego logo firmy zasłonięto flagą Ukrainy.

Park Śląski
Park Śląski zerwał współpracę z Decathlonem

W niedzielę, 20 marca, o godz. 10.00 z Pól Marsowych w Parku Śląskim biegacze wystartują na dziesięciokilometrową trasę 9. Biegu Wiosennego. Na mecie odbiorą pamiątkowe medale, jednak nieco inne, niż zakładali sami organizatorzy.

Na szarfach medali umieszczono bowiem loga partnerów biegu, wśród których znajdowała się sieć sklepów sportowych Decathlon. Park Śląski w ostatnim momencie zerwał współpracę z tą firmą, ponieważ - mimo inwazji na Ukrainę - nie wycofała się ona z rosyjskiego rynku.

- Podczas tegorocznej edycji Biegu Wiosennego za każdy przebiegnięty kilometr przekazujemy dwa złote na rzecz uchodźców z Ukrainy. W związku z tym działania nasze i Decathlonu, który zdecydował się pozostać w Rosji, są sprzeczne - komentuje Dagmara Piskorz, rzeczniczka Parku Śląskiego.

Logo Decathlonu na szarfach medali oraz numerach startowych zasłonięto flagą Ukrainy. Dla organizatorów i wolontariuszy to na pewno sporo pracy, ponieważ na bieg zapisało się online 1368 osób, a do rywalizacji można jeszcze dołączyć poprzez zapisy w biurze zawodów.

- Rozmawialiśmy z przedstawicielami Decathlonu, którzy z pełnym zrozumieniem podeszli do naszej decyzji. Nie ponosimy z tego powodu żadnych kosztów - podkreśla Dagmara Piskorz.

Decathlon, Auchan czy Leroy Merlin należą do francuskiego Stowarzyszenia Rodziny Mulliez, które podjęło decyzję o tym, aby nie wycofywać się z rosyjskiego rynku - biznesowo dla nich jednego z największych.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Papszun marek rakow a

Michniewicz wyleci, a za niego wskoczy Papszun?

Studio Tańca MK na Mistrzostwach Świata IDO w Słowenii

Dziewczyny z Tarnowskich Gór na Mistrzostwach Świata IDO

Rakow czestochowa polonia bytom

Lekcja skuteczności od lidera z Częstochowy

Starcie pokolen plakat B2v4 copy

Bobry Bytom wracają na parkiet!

Robin kamber gornik zabrze

Z drugiej ligi do Ekstraklasy. Szwajcar dołączył do Górnika

Chorzów Wodny Plac Zabaw

Aktywny poniedziałek na obiektach OSiR-u w Chorzowie

Pexels torsten dettlaff 102448

Zagłębie złapało oddech. Zwycięska seria daje nadzieję