Dentysta z Wodzisławia usłyszał 2,5 tysiąca zarzutów. Lekarz oszukał Skarb Państwa na prawie 200 tys. zł

Policjanci zakończyli śledztwo prowadzone przeciwko stomatologowi z Wodzisławia. Mężczyzna w latach 2015-2019 naraził Skarb Państwa na stratę 190 tys. zł. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Pixaby
dentysta oszukał państwo na 200 tys. zł

Postępowanie przeciwko nieuczciwemu stomatologowi zostało wszczęte na początku 2021 roku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim.

- Nielegalny proceder stomatologa z Wodzisławia Śląskiego polegał na składaniu fałszywych wniosków o rozliczenie świadczonych usług do Narodowego Funduszu Zdrowia. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na utratę prawie 190 tys. złotych - wyjaśnia nadkom. Marta Pydych, oficer prasowy KPP w Wodzisławiu.

Policjanci przesłuchali ponad 4 tysiące osób, które korzystały z usług stomatologa. Wodzisławski dentysta usłyszał 2417 zarzutów o poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji medycznej, w celu uzyskania korzyści majątkowej i jeden zarzut oszustwa. Prokurator zastosował zabezpieczenie i poręczenie majątkowe w łącznej wysokości 220 tys. złotych. Do sądu trafił już akt oskarżenia - lekarzowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców