Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim zakończona. Na trybunach zasiadło ponad 30 tysięcy widzów [ZDJĘCIA]

Na Stadionie Śląskim zakończył się memoriał Kamili Skolimowskiej, który w tym roku wyjątkowo odbył się w ramach zawodów Diamentowej Ligi, elitarnej lekkoatletycznej serii. To pierwszy raz, gdy zawody tej rangi zostały zorganizowane w Polsce. Jak spisali się sportowcy?

Kilkanaście tysięcy kibiców odwiedziło dzisiaj Stadion Śląski, żeby zobaczyć z wysokości trybun zawody lekkoatletycznej Diamentowej Ligi i memoriał Kamili Skolimowskiej. Chociaż pogoda była mizerna to kibice, szczególnie w drugiej części sportowych zmagań, tłumne zebrali się w Kotle Czarownic i dopingowali polskich sportowców. Z dobrej strony pokazali się ambasadorzy Stadionu Śląskiego. Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem i pobił rekord Diamentowej Ligi (rzucił 81.27 m.). Drugi był Wojciech Nowicki.

Z kolei Pia Skrzyszowska zachwyciła wszystkich podczas biegu na 100 metrów przez płotki. Uplasowała się wprawdzie tuż poza podium, ale pobiła rekord Polski U23. Warty odnotowania jest również inny występ polskiej biegaczki. Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów przegrywając jedynie z Holenderką Femke Bol. Kaczmarek z czasem 49.86 osiągnęła najlepszy wynik Polki na 400 metrów od 45 lat. Szybciej biegała jedynie Irena Szewińska. W tym samym biegu wystąpiła urodzona w Raciborzu Justyna Święty-Ersetic, ale zajęła ostatnie, 9.miejsce.

Na zakończenie mityngu tradycyjnie odbyły się biegi na 100 metrów. Wśród kobiet po raz kolejny błysnęła Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce, która pobiegła na rekord, uzyskując najlepszy w tym roku czas na świecie 10.66. Niestety na starcie zabrakło naszej Ewy Swobody, którą ze startu wykluczyły problemy zdrowotne.

Sportowe zawody na Stadionie Śląskim obserwowało ponad 30 tysięcy kibiców.

- Śląski po raz kolejny okazał się organizacyjnym wzorem, a jego publiczność potwierdziła, że jest absolutnie najlepsza. Spełniliśmy dzisiaj marzenia kibiców. Za pośrednictwem 155 stacji telewizyjnych to co działo się na Stadionie Śląskim śledził cały sportowy świat. Dziękuję wszystkim za wsparcie i zaangażowanie przy tworzeniu tej historii. Piszemy jej nowe karty. Przed nami kolejne wielkie imprezy lekkoatletyczne jak choćby także po raz pierwszy Mistrzostwa Europy 2028. Udowodniliśmy że zasługujemy na to, co najlepsze - powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski

Zobaczcie na zdjęciach jak prezentował się Stadion Śląski podczas pierwszych w polskiej historii zawodów lekkoatletycznej Diamentowej Ligi.