Do Katowic przyleciało 20 ambulansów. Pojazdy znalazły się na pokładzie jednego z największych samolotów świata. Teraz trafią do Ukrainy

We wtorek, 3 maja na lotnisku Katowice Airport w Pyrzowicach wylądował ogromny Antonov An-124 Rusłan ukraińskiej linii lotniczej Antonov Airlines, który na pokładzie miał aż 20 ambulansów. Pojazdy trafią do Ukrainy w ramach pomocy humanitarnej zorganizowanej przez ONZ.

Lądowanie jednego z największych samolotów świata na pyrzowickim lotnisku zawsze jest nie lada wydarzeniem. Tym razem potężny Antonov An-124 Rusłan przetransportował do Katowic aż 20 ambulansów, które teraz trafią do Ukrainy w ramach pomocy humanitarnej. Rejs zrealizowano na zlecenie Światowej Organizacji Zdrowia, która jest częścią Organizacji Narodów Zjednoczonych.

- W KTW pierwszy lot all-cargo z pomocą humanitarną dla Ukrainy obsłużono 12 marca br. Do 3 maja br. odbyło się 19 tego typu rejsów. W sumie dostarczono ponad 700 ton pomocy, głównie wysokoenergetyczną żywność, łóżka polowe, koce, materace itp. W Pyrzowicach pomoc przepakowywana jest na ciężarówki i drogą lądową trafia do potrzebujących - informuje Piotr Adamczyk z lotniska Katowice Airport im. Wojciech Korfantego.

Zobaczcie zdjęcia potężnego Antonova na lotnisku w Pyrzowicach

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców