Dodatkowe kursy tramwajów podczas FEST Festivalu. "Mniejsze pojazdy zostaną zastąpione przez większe"

Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował o zwiększonej częstotliwości tramwajów podczas tegorocznego FEST Festivalu. Dodatkowo ZTM zastąpi mniejsze pojazdy większymi.

Mat. prasowy
Tramwaje Park Śląski

W tym roku z okazji III edycji "FESTA" ZTM przygotował rozwiązania, które ułatwią dojazd i powrót osobom biorącym udział w wydarzeniu. Przez wszystkie dni trwania imprezy - od 10 do 13 sierpnia, na liniach tramwajowych 11 i 19 zwiększona zostanie częstotliwość połączeń. Skorzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy Bytomia, Chorzowa i Katowic. Dodatkowo 13 i 14 sierpnia zwiększona zostanie liczba realizowanych kursów na linii 0 – tramwaje spod Stadionu do ścisłego centrum Katowic będą kursować co około 15 minut. Dodatkowo, ZTM od 10 do 12 sierpnia na kursy linii tramwajowej 37 skieruje większe niż zwykle pojazdy.

Jednakże, w związku z wprowadzanymi udogodnieniami na trzech liniach tramwajowych, 13 i 14 sierpnia (sobota i niedziela) zawieszona zostanie linia tramwajowa 23. Przez weekend jej kursy będą pełnić linie 0 i 37. Szczegółowe informacje dot. zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej znajdują się na stronie internetowej ZTM. Można na niej znaleźć m.in. zaktualizowane już rozkłady jazdy linii tramwajowych 0, 11 i 19.

III edycja FEST Festivalu

Przed nami III edycja największego festiwalu muzycznego. W tym roku po zeszłorocznym sukcesie organizacyjnym i wyłączności na festiwale muzyczne w Polsce (ze względu na panujące obostrzenia sanitarne) organizatorzy zwiększyli liczbę artystów - ponad 250, którzy pojawią się aż na dziesięciu scenach muzycznych w Parku Śląskim.

Od 28 lipca rozpoczęły się prace nad stworzeniem dodatkowych atrakcji dla festiwalowiczów, wśród nich: strefy chilloutu, strefa gamingu, foodtrucki, kajaki, strefa piany itp. Również jak co roku pojawi się pole namiotowe dla uczestników imprezy. Utrudnienia w Parku Śląskim związane z organizacją festiwalu potrwają do 24 sierpnia.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon