Dominic Miller - Gitarzysta Stinga w Katowicach!

Współtwórca sukcesu Stinga zagra w Katowicach! Jego melodyjne riffy wpadają w ucho publiczności ze wszystkich kontynentów. Już w czwartek 16 maja Dominic Miller i jego zespół wypełnią nastrojową muzyką salę Katowice Miasto Ogrodów. Bilety w sprzedaży!

Dominic Miller - Gitarzysta Stinga w Katowicach!

Dominic Miller to człowiek-instytucja, który współpracuje ze Stingiem od ponad 30 lat. Wspólnie zagrali ponad tysiąc koncertów na całym świecie i stworzyli płyty uwielbiane przez fanów na całym świecie. Jego najbardziej znana kompozycja to „Shape of My Heart” czyli jeden z największych hitów Stinga. Jednak Dominic Miller może poszczycić się także udaną karierą solową. Nagrywał i występował z takimi artystami, jak Phil Collins, Tina Turner, Youssou N'Dour, Chris Botti, Mariza, Peter Gabriel, Bryan Adams, Sheryl Crow, Rod Stewart, Pat Metheny.

Artysta pochodzi z amerykańsko-irlandzkiej rodziny. Choć urodził się w Buenos Aires w Argentynie, pierwsze kilkanaście lat życia spędził w małej miejscowości w stanie Wisconsin w USA. Później studiował grę na gitarze w Berklee College w Bostonie oraz w Guildhall School of Music w Londynie. To znakomity muzyk sesyjny, który w ciągu ostatnich czterech dekad brał udział w nagraniu ponad 200 płyt. Oprócz artystów wymienionych wcześniej, z jego talentu korzystali także Katie Melua, The Chieftains, Manu Dibango, Paul Young, Luciano Pavarotti, The Pretenders.

Przełomem w karierze było spotkanie ze Stingiem w 1991 roku i wspólne nagrywanie albumu „The Soul Cages". Od tamtej pory należy do najbliższych współpracowników mistrza, towarzysząc przy nagraniu wszystkich kolejnych płyt Stinga, a także grając u jego boku ponad 1200 koncertów. Obecnie Dominic Miller jest artystą słynnej monachijskiej wytwórni ECM, która sama w sobie jest symbolem najwyższej jakości. Na koncercie w Katowicach usłyszymy nie tylko materiał z jego solowych płyt, ale również kilka doskonale znanych utworów z repertuaru Stinga. To będzie muzyczne wydarzenie wiosny!

  • Dominic Miller – gitary
  • Jacob Karlzon – fortepian, instrumenty klawiszowe
  • Nicolas Fiszman – bas
  • Ziv Ravitz -perkusja, instrumenty perkusyjne
  • czwartek 16.05.2024 Katowice Miasto Ogrodów, Katowice
  • Start 20:00
  • Bilety w sprzedaży w cenie 140 zł i 160 zł ---> TUTAJ

Więcej o artystach:
https://dominicmiller.com/
https://www.facebook.com/DominicMillerOFFICIAL/
https://www.instagram.com/dominicmillerofficial/
https://soundcloud.com/dominic-miller-official
https://www.youtube.com/user/DominicMillerMusic
https://open.spotify.com/artist/32AFNkich94JXfGvIFqpkL

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon