Drag queen będą szkolić się w Katowicach. Powstaje pierwsza w Polsce szkoła dragu

Będą uczyć się robienia makijażu i tworzenia kreacji, ruchu scenicznego, lipc syncu, dramaturgii, kreowania persony dragowej etc. W Katowicach powstaje Akademia Piosenki Przegiętej, czyli "pierwsza w Polsce szkoła dragu". Zajęcia zwieńczy występ na żywo.

Pexels
DRAG QUEEN

Drag queen to kobieca postać sceniczna, w którą najczęściej wciela się mężczyzna. Co ją charakteryzuje? Styl bycia królowej - efektowny strój, makijaż, charyzma. Błyszczy na estradzie, zazwyczaj sięgając po atrybuty komedii i rozbawiając publiczność.

- Drag nie jest dla każdego, ale staje się coraz bardzie popularny m.in. ze względu na reality show RuPaul’s Drag Race. RuPaul pokazał szerszej, jak oddzielić samego siebie od persony dragowej, w którą się wciela. Słowem wytrychem jest tutaj performance. Drag to performance, kreacja artystyczna - tłumaczy Natalia Kaniak z kolektywu Śląsk Przegięty.

Akademia Piosenki Przegiętej w Katowicach

Dotąd osoby, które chciały występować jako drag queen, musiały uczyć się w domach. Wkrótce będą jednak mogły zacząć szlifować swoje umiejętności w szkole - Akademii Piosenki Przegiętej w Katowicach, którą pomysłodawcy ze Śląska Przegiętego nazywają "pierwszą w Polsce szkołą dragu".

- W Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu są wydarzenia i miejsca, które kojarzą się z dragiem, a my chcemy stworzyć takie na Śląsku. Naszym marzeniem jest przygotowanie dla każdej osoby uczestniczącej w Akademii małego portfolio, zwieńczonego występem podczas finału całego cyklu - zapowiada Natalia Kaniak.

Akademia Piosenki Przegiętej wystartuje w sierpniu i zakończy się w grudniu 2022 roku. W ramach zajęć odbędzie się osiem dwudniowych zjazdów, których uczestnicy wezmą udział w zajęciach ze specjalistami z wizualnej strony dragu, ruchu scenicznego, lip syncu, pracy z głosem, kreowania persony dragowej i dragu jako aktywizmu, promocji i obecności w sieci, dramaturgii numeru dragowego, a także oswajania się ze sceną. Cały projekt zwieńczy występ na żywo.

Zapisy do Akademii kończą się 10 lipca o godz. 23.59 (WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ). Przyjętych zostanie maksymalnie osiem osób, które są pełnoletnie i nigdy nie występowały na scenie dragu lub mają za sobą tylko jeden-dwa występy.

Stworzenie Akademii Piosenki Przegiętej było możliwe dzięki wsparciu Muzykograntem z Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek Katowice Miasto Ogrodów.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Galeria sztuki SqArt

Galeria sztuki w dawnej fabryce garniturów w Bytomiu

Weekend w Będzinie

Weekend w Będzinie

Prof. Zbigniew Kadłubek w Stacji Biblioteka

"Sztuki Talarczyka, Neinerta są jak spotkania terapeutyczne"

„Intermuza 20222" w sosnowieckiej Muzie

Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej w Muzie

Tarnowskie Góry warsztaty ukraina

Wspólna integracja przy bębenkach. TCK i "Dudek" zapraszają

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie